Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

GLASS

  • Avatar
    A
    GLASS 31.12.2025 19:03
    Komentarz do recenzji "Hyakuemu."
    Obejrzane – Piękny film. Klasyczna historia o pasji, ambicji i przezwyciężaniu swoich słabości, w fantastycznej oprawie audio­‑wizualnej. Boska animacja, muzyka też. Łapie za serce, takie filmy lubię najbardziej :)
  • Avatar
    GLASS 18.12.2025 09:25
    Komentarz do recenzji "Gekijouban Chainsaw Man: Reze Hen"
    Wiem, płacę za niego xD Sporo filmów i seriali nadal trzeba płacić dodatkowo (ok. 15 zł za wypożyczenie, 20­‑30 zł za kupno; czasem trochę więcej), ale i tak mają pokaźną bibliotekę xD
  • Avatar
    GLASS 17.12.2025 13:56
    Komentarz do recenzji "Gekijouban Chainsaw Man: Reze Hen"
    Ile?! O mój boziu, to kupno na Amazonie filmu kosztuje mniej xD Się cenią skurczybyki xD
  • Avatar
    A
    GLASS 8.12.2025 13:46
    Po 9 odcinkach
    Komentarz do recenzji "Wandance"
    Moim zdaniem ta seria by wiele zyskała, jakby była w całości w 3D. Bo same tańce naprawdę robią wrażenie i serio dobrze się to ogląda (jako całość), ale przez ten zgrzyt wizualny (między 2D a 3D) ludzie mogą łatwo zrezygnować z oglądania, a co więcej – szydzić z całej serii (co niestety się dzieje).

    Tak więc mówię szczerze – warto dać szansę! Postacie są dobrze wykreowane (oryginalne w wielu aspektach), a występy taneczne – jak już wspomniałam – na dobrym poziomie. I dużo ich jest! Ta seria aż kipi tańcem! Może w wersji blu­‑ray dopracują co nieco, żeby wizualnie aż tak nie kłuła w oczy, ale coś czuję, że to marzenie ściętej głowy. No nic, oglądam dalej i liczę na satysfakcjonujące zakończenie :)
  • Avatar
    A
    GLASS 3.12.2025 13:35
    Netflix
    Komentarz do recenzji "Hyakuemu."
    Film będzie dostępny na Netflixie 31.12.2025 :)
  • Avatar
    GLASS 23.11.2025 11:59
    Re: Warto
    Komentarz do recenzji "Wieśniak mistrzem miecza"
    Dlatego ja wszystko oglądam tylko z angielskimi napisami :D Jak byłam na Chainsaw Man: Reze Arc to też parę razy się wzdrygałam na poziom polskich napisów…
  • Avatar
    A
    GLASS 1.11.2025 17:42
    Komentarz do recenzji "Gekijouban Chainsaw Man: Reze Hen"
    Przyznam, że 3 akt się niestety dla mnie trochę dłużył (mimo tego, że sam film długi nie jest) – jakby  kliknij: ukryte  skrócić tak o 15­‑20 min to film byłby idealny. ALE to w zasadzie jedyna krytyka z mojej strony; film jest piękny, od strony wizualnej, muzycznej i fabularnej :) Miło spędzony dzień w kinie :)
  • Avatar
    A
    GLASS 10.10.2025 11:08
    Komentarz do recenzji "Wandance"
    Wow, co za 1 odcinek :D Ostatnie, czego się spodziewałam po anime o tańcu to jąkający się protagonista, słuchający Scatmana jako inspiracji, żeby przezwyciężyć swoją wadę wymowy :D Podoba mi się używanie prawdziwych piosenek, na pewno daje to serii autentyzmu. Jeszcze te góry wokół miasta/wsi są piękne, robi wrażenie.

    ...Żeby tylko animacja tak nie kłuła w oczy xD Nie mam nic przeciwko animacji 3D przy występach, ale modele tak mocno się różnią od tych w 2D, że nie idzie tego zignorować. W porównaniu z Medalist, gdzie wszystko się pięknie zlewało, tutaj wywołuje dosłownie śmiech. ALE nie skreślam tej serii jeszcze, głównie przez punkty, które opisałam wyżej :D Może będzie z tego taki guilty pleasure, zobaczymy!
  • Avatar
    GLASS 7.10.2025 16:21
    Re: 24
    Komentarz do recenzji "Shin Samurai-den Yaiba"
    Popieram, świetny remake, animacja trzyma poziom przez cały czas, akcja i humor w bardzo dobrym wydaniu. Dla fanów klasyki zdecydowane must­‑watch!
  • Avatar
    A
    GLASS 3.10.2025 15:44
    Komentarz do recenzji "Anne Shirley"
    Jeśli ktoś szuka dobrego streszczenia przygód Ani od dzieciństwa po dorosłość, to śmiało może sięgnąć po tą serię :) To nie znaczy, że jest zła – wręcz przeciwnie, czuć w niej pasję ekipy produkcyjnej i miłość do oryginału. Ale na pewno miejscami akcja mocno prze do przodu, co fanów książek może drażnić ;) Wizualnie jest bardzo ładnie, ale po kilku pierwszych odcinkach animacja robi się dosyć sztywna. Piękne tła, jak i ogólnie cała sceneria jednak mocno wyrównuje cały odbiór. Polecam!
  • Avatar
    GLASS 27.08.2025 09:41
    Re: Ostrożnie z tym przy dzieciach.
    Komentarz do recenzji "My Melody & Kuromi"
    O proszę, pamiętasz mniej więcej jaki to był humor? Jak nie to nie szkodzi, tak pytam z ciekawości :D Wolałam jednak uprzedzić, zwłaszcza, że ogólna prezentacja serii jest super cukierkowa (zapowiedzi też), więc pewnie ktoś by chciał swoim pociechom (czy kuzynom/chrześniakom itp.) ją puścić. A potem zonk, że dzieciak ma koszmary :D
  • Avatar
    A
    GLASS 24.08.2025 19:03
    Komentarz do recenzji "My Melody & Kuromi"
    Urocza seria, momentami naprawdę dowcipna :) Fabuła prosta, ale nie powiem, że kompletnie banalna. No i animacja świetna! Ale ostrzegam, jeśli chcecie pokazać ją młodszym dzieciom (mówię o 3­‑6 latkach) to miejcie na uwadze, że momentami może być trochę strasznie (w pewnym momencie  kliknij: ukryte )
  • Avatar
    GLASS 19.08.2025 12:17
    Re: historia zatacza koło...
    Komentarz do recenzji "Mój sąsiad Totoro"
    O matko, Totoro jest też zdubbingowany? Myślałam, że tylko ludzie są :D
  • Avatar
    A
    GLASS 19.08.2025 08:26
    Komentarz do recenzji "New Panty & Stocking with Garterbelt"
    Jedno z niewielu serii, które dużo lepiej się ogląda z angielskim dubbingiem :D Szczerze polecam, dialogi są 10 razy zabawniejsze :D
  • Avatar
    A
    GLASS 14.08.2025 14:42
    Komentarz do recenzji "Gekijouban Mononoke"
    Drugi film moim zdaniem ciut lepszy, głównie pod względem tempa akcji i ogólnie fabularnym. Pierwszy film był dla mnie zbyt chaotyczny i przegadany (czy raczej zakrzyczany…), ale nadal dobry, jednak w drugim czułam lepszą satysfakcję:) Zobaczymy co trzeci przyniesie, ale na razie jestem bardzo zadowolona!
  • Avatar
    A
    GLASS 3.08.2025 13:41
    Komentarz do recenzji "Takopii no Genzai"
    Na pewno można nazwać tą serię perfekcyjną adaptacją, ponieważ nie tylko jest w 100% wierna mandze, ale i wizualnie oddaje charakterystyczną kreskę autora (autorki?) w sposób idealny. Nie obraziłabym się, jakby to studio zaadaptowało jeszcze „Grzechy rodziny Ichinose” :)
  • Avatar
    A
    GLASS 25.07.2025 12:31
    Komentarz do recenzji "Karaoke Iko!"
    Pierwszy odcinek złoto :D
  • Avatar
    A
    GLASS 22.07.2025 09:18
    6/10
    Komentarz do recenzji "Lewiatan"
    Przyzwoita seria, z dobrze wykreowanym światem przedstawionym. Książki nie czytałam, więc nie wiem jak wypada jako adaptacja, ale osobiście czułam, że sama historia dość szybko prze do przodu i zapewne sporo wątków pominięto/skrócono. Fabuła dość ograna, ale nie powiem, że zła. Postacie również do polubienia :) Animacja i muzyka bardzo na plus (wiadomo, Hisaishi). Największy zarzut mam do jednego wątku –  kliknij: ukryte . Polecam dla miłośników fantasy/cyberpunk, ale uprzedzam, że buty z nóg nie spadną :P
  • Avatar
    A
    GLASS 10.07.2025 06:30
    Komentarz do recenzji "New Panty & Stocking with Garterbelt"
    Ok, początek udany, na razie jestem pozytywnie nastawiona, ale nadal ostrożna ;)
  • Avatar
    GLASS 9.07.2025 14:41
    Komentarz do recenzji "Gachiakuta"
    No właśnie zalatuje mi to Soul Eaterem mocno (klimatem, fabułą niespecjalnie) – mam sentyment do tej serii, więc może ta też mi się spodoba ;)
  • Avatar
    A
    GLASS 7.07.2025 17:45
    Komentarz do recenzji "Gachiakuta"
    Fabuła zapowiada się sztampowa, ale prezentacja mocno zachęca do oglądania dalej. Się okaże czy faktycznie mnie utrzyma do końca serii.
  • Avatar
    A
    GLASS 7.07.2025 17:43
    Komentarz do recenzji "City the Animation"
    O.. o wow. Co za początek. Brak słów…
  • Avatar
    A
    GLASS 2.07.2025 19:39
    Komentarz do recenzji "Vigilante -Boku no Hero Academia Illegals-"
    Mnie niestety nie kupiło, liczyłam na więcej pazura ze względu na tematykę, a dostałam to samo co w MHA tylko gorzej (gdzie oryginał do wspaniałych nie należy). No nic, po finale MHA mogę ze spokojem zostawić tą serię i świat w za sobą :)
  • Avatar
    A
    GLASS 1.07.2025 09:33
    Komentarz do recenzji "Kowloon Generic Romance"
    Ostatecznie podołali, chociaż czasem uważałam, że fabuła za mocno pędzi. Brakowało mi jednak więcej scen z Miyukim i Gwenem, które były w mandze ;) Jakby seria miała jeszcze ze 2­‑3 odcinki to może tempo by było lepsze. Ale ostatecznie mogę polecić, solidna seria z ciekawymi motywami.
  • Avatar
    GLASS 30.06.2025 13:23
    Komentarz do recenzji "Apocalypse Hotel"
    Podpinam się pod komentarz, bo oddaje moje odczucia co do serii :) Seans bardzo udany, mimo swoich wad. Ale czuć tutaj wizję i chęć opowiedzenia czegoś innego niż zwykle. Pod względem fabularnym, jak i wizualnym.