Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

chi4ko

 • Avatar
  A
  chi4ko 21.04.2016 19:47
  Dlaczego to powstało?
  Komentarz do recenzji "Fushigi Yuugi Eikouden"
  Koszmar. Jak można było zepsuć dobrą serię czymś takim? To fanfik z Mary Sue w roli głównej, pisany chyba przez piętnastolatkę. O ile Miaka była heroiną o małym rozumku, to przynajmniej bywała śmieszna. Mayo to bezmózga psychopatka. Historia jest bzdurna i naciągana. Wrażenie obcowania z fanfikiem nie opuszcza widza przez cały seans. Do gwoździ programu należą: niemowlak, który gada jak dorosły, magiczna transplantacja ciąży (czy to miał być horror?) oraz beznadziejne 3D. Jakim cudem Yuu Watase zaakceptowała ekranizację czegoś takiego?
 • Avatar
  chi4ko 13.04.2016 03:53
  Re: Niesamowity pacing
  Komentarz do recenzji "Joker Game"
  Najprawdopodobniej będą ekranizować tylko część powieści, a sezon II powstanie tylko jeżeli seria się sprzeda. Eh… :/
 • Avatar
  chi4ko 11.04.2016 18:00
  Komentarz do recenzji "Koutetsujou no Kabaneri"
  Wg mnie raczej cienko wyszedł. Jakoś sztucznie. Zwłaszcza krzyki.
 • chi4ko 11.04.2016 17:58:54 - komentarz usunięto
 • Avatar
  chi4ko 11.04.2016 02:11
  Komentarz do recenzji "Joker Game"
  I ty, Brutusie, zmieniasz mi płeć? ;△;
  Zapewne nie obędzie się bez powodzi gadaniny i zacierania rączek.
 • Avatar
  A
  chi4ko 11.04.2016 01:40
  Komentarz do recenzji "Gundam: Tekketsu no Orphans"
  Małe podsumowanie. Końcowe odcinki to powrót formy po (raczej słabej) części środkowej.  kliknij: ukryte  wraca cięższy klimat początkowych odcinków: mam tu na myśli psychopatyczne skłonności Miki oraz masakrę na polu walki. Co mnie ucieszyło: dziewczyny z Teiwaz to jednak nie haremetki.  kliknij: ukryte  Niestety nie obyło się bez zgrzytów:

  -Kudelia nadal jest równie jałowa, co poprzednio;
  -powrót Eina i jego odgrzewane, pełne hipokryzji gadki były śmieszne – nie jestem pewna, czy o taki właśnie efekt chodziło twórcom;
  -po liczbie rannych można sądzić, że pod Edmonton była niezła masakra i najprawdopodobniej sporo ofiar śmiertelnych.  kliknij: ukryte 

  Dziwna jest ta seria. Momentami brutalna, niestroniąca od szokowania widza (główni 'zasłużeni' na tym polu: Mika oraz (pośmiertnie)  kliknij: ukryte ), a czasami mdła i przecukrzona. Tak, tak, rodzina jest ważna. Tak, Tekkadan to jedna wielka rodzina. Podobnie jak Teiwaz. Ale czy koniecznie musicie to powtarzać co drugi odcinek?

  Mogło być lepiej. Zobaczymy, co przyniesie część druga.
 • chi4ko 11.04.2016 01:00:38 - komentarz usunięto
 • Avatar
  chi4ko 11.04.2016 00:30
  Komentarz do recenzji "Joker Game"
  A ja myślę, że ma. Przeżyje, ale co albo kto go uratuje? Jak to się rozegra? O to się rozchodzi.
 • Avatar
  chi4ko 11.04.2016 00:26
  Komentarz do recenzji "Joker Game"
  lol? Ty tak serio? Pranie mózgu przez całe życie jednak robi swoje. Gdy Japonia skapitulowala przed Amerykanami wielu oficerów japońskiej armii popełniło samobójstwo. Też 'nie mieli powodu', trzeźwo na to patrząc.
 • Avatar
  chi4ko 7.04.2016 00:04
  Re: hipsterski pierwszy komentarz
  Komentarz do recenzji "Super Lovers"
  Yaoistka.
 • Avatar
  chi4ko 6.04.2016 22:39
  Re: Aspekt medyczny
  Komentarz do recenzji "Shiki"
  Ozaki raz czy dwa wspomina, że chce wysłać pacjentów z nieznaną chorobą do instytutu czy kliniki uniwersyteckiej, jednak nigdy tego nie robi.


  Sami pacjenci się na to nie godzą, bo są pod wpływem wampirzej hipnozy.
 • Avatar
  chi4ko 28.03.2016 23:26
  Re: Opening i ending
  Komentarz do recenzji "Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal Season III"
  A kto ci tak powiedział? Każda prefektura ustala własny, np. w tokijskiej jest to 18 lat.
 • Avatar
  chi4ko 26.03.2016 10:12
  Re: 5/10
  Komentarz do recenzji "HaruChika ~Haruta to Chika wa Seishun Suru~"
  Chodziło mi o ten trójkąt romantyczny. (Przeczytaj post, który zalinkowała tamakara.) Ten motyw nie wnosi niczego do fabuły, został umieszczony (tylko i wyłącznie?) w historii w celu bycia meta.
  Przydatny link nr 2.
 • Avatar
  chi4ko 25.03.2016 22:05
  Re: 5/10
  Komentarz do recenzji "HaruChika ~Haruta to Chika wa Seishun Suru~"
  Na tym polega meta. Taki twór (a raczej jego twórca) prowadzi dialog z widzem poprzez sięganie po nawiązania do innych serii lub eksponowanie/przetwarzanie motywów i trendów popularnych w danym medium.
 • Avatar
  chi4ko 25.03.2016 21:48
  Re: 5/10
  Komentarz do recenzji "HaruChika ~Haruta to Chika wa Seishun Suru~"
  Hatsuno Sei was conscious that Haruta and Chika’s relationship would be interpreted as such by the readers and deliberately removed that component to quell those expectations.

  Ciekawy post. Wychodzi na to, że HaruChika wywraca do góry nogami ten motyw. Ale to, mimo wszystko, trochę za mało.
 • Avatar
  chi4ko 25.03.2016 00:20
  Re: 5/10
  Komentarz do recenzji "HaruChika ~Haruta to Chika wa Seishun Suru~"
  Och proszę cię. Przy Shin Sekai Yori jakoś na homo nie narzekałeś, mimo że były 'momenty', a tutaj przeszkadza ci platoniczna miłość?
 • Avatar
  chi4ko 24.03.2016 09:36
  Komentarz do recenzji "Tokyo Ghoul"
   kliknij: ukryte 
   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  chi4ko 6.03.2016 02:11
  Komentarz do recenzji "Strike the Blood"
  Self­‑selection bias.
 • Avatar
  A
  chi4ko 6.03.2016 01:39
  Komentarz do recenzji "Gundam: Tekketsu no Orphans"
  Naprawdę, ostatnio zmuszam się do oglądania każdego kolejnego odcinka. A miało być tak pięknie… W którym momencie ta seria zaczęła się psuć? Trudno powiedzieć, ale chyba w okolicach wylotu w kosmos. Wtedy pełną parą ruszyło zapychanie czasu pierdołami. Ja rozumiem, że twórcy mają 2 sezony do dyspozycji i coś trzeba widzom zaserwować, ale czy to koniecznie musi być bigos sprzed miesiąca, pichcony przez kogoś, kto za szczyt swoich kucharskich umiejętności uznaje mieszanie łychą w garze? Ten Gundam uzmysłowił mi, jak bardzo mi brakuje oldschoolowych anime, które jako zapychaczy używały flashbacków i odcinków poświęconych pobocznym postaciom. A co mamy tutaj? Trzecioplanowych bohaterów (których imion nie idzie spamiętać) mielących ozorem na tematy trywialne i niezwiązane z fabułą. Kudelię użalającą się po raz 148 nad swoją bezradnością. Doki doki kyun kyun Kudelii i cały ten z kosmosu (ヘ◔∀◐/) wzięty romans. Haremetki klejące się do swojego pana i władcy po 10 raz z rzędu. Ten czas można było spożytkować np. przybliżając widzom sytuację polityczną czy społeczną świata. Ale czego ja wymagam. Kopiuj­‑wklej z internetwego kompedium schematów w anime jest przecież znacznie łatwiejsze. A będąc przy haremie – jeden wielki facepalm. Ani to nie jest śmieszne (bo chyba miał to być element humorystyczny?) ani nic nie wnosi do tej serii. Już nie wspominam o tym, że ten harem w IBO jest całkowicie niewiarygodny pod względem psychologicznym.

  Jeżeli chodzi o bohaterów, to mamy raczej zastój. Mikazuki (zdaje się, główny bohater???) w pewnym momencie zostaje statystą od kosmicznych naparzanek, żucia tego brązowego g­‑czegoś i 'aitsu sugoi'. Drugi Soran Ibrahim raczej z niego już nie będzie. Mówi się trudno.
  W przypadku Orgi jest już trochę lepiej – jako lider musi podejmować trudne decyzje, tak więc ma sporo scen, w których bije się z myślami. I tak na okrągło.
  Kudelia to trzecioplanowa postać, której dano pierwszoplanową rolę. Efekt jaki jest, każdy widzi. Kudelia jest płytka niczym sadzawka na pustyni. Wszystkie jej rozmyślenia sprowadzają się do tego jaka to ona jest beznadziejna i bezsilna. Heloł? Jako kiełkująca aktywistka praw Marsjan chyba powinna mieć jakieś plany na przyszłość? Albo chociaż refleksje, co do obecnej sytuacji polityczno­‑społeczno­‑gospodarczej na Marsie? Powinna pisać przemówienia w czasie wolnym? Czytać książki o sztuce negocjacji? Trenować uśmiechy przed lustrem?
  Biszkopt – wszędzie robi za trzeciego. Oprócz incydentu z jego bratem za Chiny nie pamiętam, w czym innym brał udział, co zrobił, co powiedział. Aż chciałoby się włożyć mu w usta 'marginalizujecie mnie tylko dlatego, że jestem gruby!'. Bardzo mi przykro. Takie prawa anime.
  Atra dostaje swoje pięć minut ze dwa razy (gdy ma flashbacka i po raz kolejny kiedy podszywa się pod Kudelię) – przez resztę czasu siedzi przy garach i rozmyśla o swoim przyszłym romansie z Mikazukim. ಠ_ರೃ Okej. Tego nawet nie chcę komentować.
  Reszta postaci się nie liczy.

  Teraz kiedy towarzycho wylądowało na Ziemi, może wreszcie akcja ruszy z kopyta. Bo na razie ciemność, widzę ciemność.
 • Avatar
  chi4ko 28.02.2016 00:33
  Re: Wersja polska - napisy :D
  Komentarz do recenzji "Sailor Moon R: Czarodziejka z Księżyca – Film kinowy"
  Zresztą, ja w ogóle nie widzę w dzisiejszych czasach sensu w tych napisach na płytach DVD. Kiedy ja sobie mogę sama z powodzeniem zrobić o wiele lepsze napisy w Aegisubie – z bajerami­‑cweterami, kolorkami, różną czcionką, przesuwaniem napisów, robieniem karaoke, wstawianiem tekstów w tle w miejscach, w których owe teksty się znajdują, z tłumaczeniem piosenek, z romaji owych piosenek, no, słowem ze wszystkim… Ładnie i kolorowo. Serio takich rzeczy nie da się zrobić na oryginałach?


  Ano się nie da. Możesz o tym pocztać u Answewrmana na ANN. Aegisub to technologia, która była rozwijana tylko w światku anime. Nikt do tej pory jej nie przeniósł na DVD, bo nie widział sensu.
 • Avatar
  chi4ko 26.02.2016 21:16
  Re: nic
  Komentarz do recenzji "Bubuki Buranki"
  Mam tak samo. Spodziewałam się wiele dobrego po pierwszym odcinku, ale z biegiem czasu jest coraz gorzej i gorzej… Nawalanka zajmuje 90% czasu. Pozostałe 10% to flashbacki oraz płomienne deklaracje bohaterów o sile przyjaźni i podmiotowości Bubuki. Tymczasem o świecie przedstawionym, czym są te roboty i historii latajacej wyspy nic się nie dowiadujemy. Ciekawy koncept pogrzebany w bylejakości.
 • Avatar
  chi4ko 22.02.2016 22:45
  Komentarz do recenzji "Shinmai Maou no Testament Burst"
  Jeżeli ktoś jest na tym potralu w mniejszości, to są to trolle pokroju Slovy.
 • Avatar
  A
  chi4ko 22.02.2016 22:30
  Komentarz do recenzji "Himegoto"
  Taka ciekawostka: w Japonii istinieją kawiarenki z trapami.
 • Avatar
  chi4ko 9.02.2016 20:27
  Komentarz do recenzji "Haikyuu!! Second Season"
  Że niby tak wyglądają? Jakoś umknęło mej uwadze.
 • Avatar
  chi4ko 9.02.2016 20:20
  Komentarz do recenzji "Haikyuu!! Second Season"
  Jakie elfy? (゚ペ)ゞ Czy oglądamy to samo anime?