x
Tanuki.pl korzysta z plików cookie w celach prowadzenia
reklamy, statystyk i dla dostosowania wortalu do
indywidualnych potrzeb użytkowników, mogą też z nich korzystać współpracujący z nami reklamodawcy.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Szczegóły dotyczące stosowania przez wortal Tanuki.pl
plików cookie znajdziesz w
polityce prywatności.
2/10
7++/10
8/10
Minusy:
- Podróż przez morze. kliknij: ukryte Naciągane to, że akurat jeden kapitan tyle zażądał i grzecznie kombinujemy jak zebrać kwotę albo układamy się z pierwszym lepszym podejrzanym typkiem.
- Wioska kliknij: ukryte zwierzoludzi. Super nuda. Pewnie tylko by wprowadzić nowe postacie. Geesa czy rodzinę Ghislaine.
- Epizod w królestwie kliknij: ukryte azjatyckim też taki sobie, ale przynajmniej szalony! Wincyj Zanoby!
Plusy:
+ Spotkanie kliknij: ukryte z ojcem i częścią utraconej rodziny.
+ Rozmówki z bogiem.
+ Special wydany na DVD. Dodatkowy odcinek który dzieje się równolegle do ep16. kliknij: ukryte Pojawia się Cliff, jesteśmy świadkami zamachu zorganizowanego przez obecnego papieża (ludzie Cliffa) na następczynie papieża, której stronnicy mają anty‑demoniczne poglądy. Coś takiego. Szykuje się sporo polityki w kolejnym sezonie! No i siekanie najlepsze w tej części sezonu tutaj jest.
+ Pięknie wplecione openiningi do każdego epka.
+ Grafika ciągle zachwyca. Ta statyczna.
+ Stopniowa przemiana głównego bohatera. Może nie przemiana, co wyciąganie wniosków z poprzedniego życia.
+ Solidne zakończenie sezonu. Oczywiście oprócz zachowania kliknij: ukryte Eris. „Odchodzę bez słowa (wiem, że się domyślisz!) bo jestem za słaba na takiego doskonałego chłopa jak ty, bajo!”
Odcinki się kończyły nie wiedzieć kiedy. Czekam na drugi sezon (zapowiedziany oficjalnie), a za tę część ocena minimalnie niższa niż pierwszą. Trochę się martwię tym że kolejny zapowiada się jako „szkolny”. Dla mnie tragedia.
8+/10
Minusy:
- Mastering dźwięku. To raczej nie wina mojego źródła. Spokojne kwestie na nieco oddalonym planie nagrane cicho, krzyki na zbliżeniu BARDZO głośno. Oglądałem z pilotem w pogotowiu początkowo, a potem już na niskiej głośności jak już nacieszyłem się aktorami głosowymi.
- Yuu. Taki trochę naciągany minus. To naiwny trzynastolatek, więc tak się zachowuje.
Plusy:
+ Gorg. Anime mecha, z innym mechem niż wszystkie.
+ Rocznik 84' czyli przepiękna grafika. Na ogniste wybuchy, efekty świetlne, animacje wystrzałów czy smugi rakiet mogę patrzeć bez końca.
+ Cała drużyna. Komiczny Dr. Wave, przerysowanie doskonale męski Skipper, Doris jako typowa nastoletnia „girlfriend”.
+ Argus ma kliknij: ukryte ding‑donga xD.
+ Złole. kliknij: ukryte Rod i Lady to świetne postacie. Rod nie jest debilem, wie kiedy się wycofać, planuje, zdaje się na ekspertów, nie ma obsesji, wie kiedy przegrał, cieszy się życiem przed atakiem rakietowym. Aż miło się patrzyło.
+ Chwilami śmieszno, chwilami straszno. kliknij: ukryte Przemocy też nie brakuje. Są slumsy, kasyna, pościgi rodem z GTA, są bandziory z nożami, nastolatki biegają z bronią palną (świetna scena jak Yuu postrzelił jednego żołnierza w nogę), papierosy są palone, a piwo czy mocniejszy alkohol pite. Są trupy, ujęcia na headshoty, odrobina golizny. Takie typowe retro PG‑13. To se ne vrati :(
+ OP. „Bright Eyes” by TAKU.
+ Zakończenie. kliknij: ukryte Nie taki znowu happy end. Idealne domknięcie przygody.
Bardzo przyjemna seria, która się dobrze zestarzała. Jest przygoda, jest mech, jest dużo potyczek, jest sporo humoru, nie ma współczesnej cenzury. Warto!
8+/10
Minusy:
- Po poznaniu prawdy kliknij: ukryte o działaniu świata trochę „typowo” się robi. Powstanie, zdrada, poświęcenie zdrajcy, obalenie systemu, nowe super zło, happy end.
Plusy:
+ Kapitalny pomysł na świat, gdzie kliknij: ukryte zniszczona ziemia i niedobitki ludzkości są zabawą dla cyborgów (ocalona część ludzkości), a wszystko jest zarządzane przez totalitarną korporacje.
+ Natsume i Kaburagi. Jest lekko, często zabawnie, naturalnie. Świetnie napisane postacie i ich relacje przez całą serie.
+ Uroczy wygląd kliknij: ukryte cyborgów. Uproszczony, kolorowy, trochę retro. Ale mi się podoba.
+ Potrafi rozbawiać, zagrać na emocjach, podłożyć odpowiednią muzykę kiedy to potrzebne. Niby nic wielkiego, ale rzadko kiedy wszystkie elementy od początku do końca pasują!
+ Jest epilog kliknij: ukryte czyli jest super! Nic tak nie drażni jak urwane wątki.
Dobra studio NUT, teraz proszę mi dać w końcu drugi sezon Youjo Senki!
8/10
Byle do sezonu 5. sezonu!
3/10
4++/10
Minusy:
- Fatalne relacje w drużynie. kliknij: ukryte Same klisze, tragicznie słaby humor, wszystkie postacie płaskie. ZERO backstory, własnych problemów, rozwoju/nowych umiejętności, nowego wyposażenia. Absolutnie nic.
- Postacie może i płaskie, ale za to kliknij: ukryte są ogromne piersi u niemal każdej pobocznej postaci kobiecej, scenek „z łaźni” też nie brakuje. Pasuje to do głównego motywu serii jak pięść do oka.
- Nielogiczne kliknij: ukryte planowanie walk. Kilka przykładów:
1. Masz niby duży zapas zręcznych przywołańców z dużym zasięgiem ataku i odpornością na pociski/broń do dźgania (doskonała rzecz na gobliny), ale nie korzystasz na każdym kroku. Ehhhh…
2. Ponowne wejście do OGROMNYCH kanałów po łomocie? Po co komu posiłki, lepiej prawie umrzeć w starym składzie. Zero zwiadu, zabezpieczania lochu krok po kroku, korzystania z miejskich środków/ochotników. Nic, zero. A cywilizacja/zleceniodawca jest na wyciągnięcie ręki.
3. Walka krótkim mieczem z lepszymi goblinami mierzącymi na oko od 3 do 5 metrów. Za każdym kurde razem.
- Podejście całego świata do problemu potworów. kliknij: ukryte W tym goblinów i ginących podczas pierwszych potyczek nowicjuszy – a wszystko jest zarchiwizowane na piśmie w gildii. Niby w trakcie sezonu pojawia pomysł akademii, treningów z weteranami, ale przez większość serii nikt nie widzi problemów.
- Fatalny finał. kliknij: ukryte Oczywiście moc przyjaźni, solóweczka z bossem, powrót w blasku wschodzącego słońca…
Plusy:
+ Przedstawienie goblinów, szczurów, robali jako realne zagrożenie.
+ Fajna walka z kliknij: ukryte Beholderem. Przewidywalna, bez sensu bo nie skonsultowana z drużyną, ale fajna.
+ Brutalność. Szybka walka, intensywna. Trupów bardzo dużo.
+ Skala. kliknij: ukryte Ktoś inny uratował świat w momencie ratowania gospodarstwa.
Ehhhh, jeszcze film. A znieczulenia mi nie wolno :(
6++/10
Minusy:
- Anime o słodkich dziewczynkach czyli chwilami jest aż za słodko i przyjaźnie. Ale charaktery dziewczyn są na szczęście różne.
- Brak emocji. Takich czysto sportowych. Ale grania nawet sporo.
- Finał kliknij: ukryte rodem z najgorszych filmów sportowych z lat 80.
Plusy:
+ Słodkość i wygrywanie wszystkiego przyjaźnią równoważą: kliknij: ukryte przeprowadzka jednej z przyjaciółek no i rewelacyjna pani trener.
+ Element idolkowy/taneczny wpleciony z pomysłem.
+ Od zera przez kliknij: ukryte odcinek plażowy, walkę z własnymi słabościami aż do sensownych umiejętności. W rok z okładem. Ma to ręce i nogi.
+ Kompletnie zignorowano kliknij: ukryte typowych „rywali” – nie ma znaczących „rywali”/„przyjaciół na całe życie” poszerzających obsadę. Plusik za to bo to coś nowego.
+ OP. SMILE PRINCESS – Fight Oh, Fight!
W grę mobilną (premiera maj 2022, tylko po japońsku) nie planuje grać ;) Ale oryginalny pomysł na ciąg dalszy. Jakościowo ta mobilka na gameplayach źle nie wygląda: grafiki i dźwięki jak prosto z anime.
PS: Truskawki wiadomo, że najlepsze bez żadnych dodatków!
8/10
Drugi sezon na pewno zobaczę!
PS: Bardzo przyjemny i energiczny OP. Wake Up, May'n! – One In A Billion
6/10
Minusy:
- Chwilami monotematyczne: kliknij: ukryte scenki z dzieciakami „wstaw dowolny negatywny cytat w odpowiedzi na naiwne pytanie dziecka” czy Uramichi gnębiący Usahare.
- Zmarnowany potencjał by pokazać prawdziwe relacje międzypracownicze „po pracy”. kliknij: ukryte Gdzie prawdziwe integracyjne wyjazdy, gdzie plotkowanie, gdzie zgodne narzekanie na szefa?
- Wszystko raczej z perspektywy ludzi, którzy kliknij: ukryte nie lubią swojej pracy, ale ją dobrze wykonują. Co z lizusami? Co z ludźmi, którzy lubią swoją pracę jaka by ona nie była? Co z ludźmi którzy się opieprzają/kombinują by nie pracować za dużo? Co z ludźmi mega ambitnymi którzy zmieniają pracę kiedy tylko się da i całe życie się szkolą?
- Wyszła komedia dla dorosłych, nie poruszająca za bardzo problemów dorosłych. Najgorsze były kliknij: ukryte 2 ostatnie odcinki. Fragment podsłuchanej rozmowy, domysły o co chodziło w rozmowie zamiast spytać i do tego flashbacki ze studiów czy tam liceum… Tragedia.
- Wybrano bardzo specyficzną braże w której pracują bohaterowie. kliknij: ukryte Artystyczna i skierowana do dzieci. Czyli w sumie normą są dziwne wymagania reżyserów, dziwne pomysły na nowe programy, oglądalność decydująca o wszystkim itd. Taka praca.
Plusy:
+ Oryginalna tematyka.
+ Odkurzyłem dawno zapomniane ściskacze.
Plusów trochę brakuje, nawet jak na tak skromną ocenę, ale niektóre żarty/gagi są naprawdę niezłe. Ale tylko pierwsze 2‑3 razy. Potem mnie nudziły.
9=-/10
Plusy:
+ Prześliczne tła.
+ Wyróżniające się i zapadające w pamięć modele głównych bohaterów. Sylwetki, ubiór.
+ Bardzo, ale to bardzo sensowne podróże w czasie.
+ Drugi sezon zapowiedziany i potwierdzony trailerem.
+ Super OP (Dive Back In Time) i ED (Over Think). Ani razu nie przewinąłem żadnego. Wieki nie było takiego bogactwa. Do tego intro z endingu świetnie się komponuje z finałami kilku epków.
Minusy:
- Pierwsze 2 „sprawy”, takie raczej pozbawione emocji. Przez co ciężko się do języka przekonać. Potem jest dużo, dużo lepiej. Solidnie zagrane role.
PS:
a) Istnieje epek który można znaleźć opisany jako 5.5. To nie jest recap/„story so far”, który nic nie wnosi tylko pełnowartościowa dodatkowa historia. Jest nawet wspomniana w wielkim finale serii. Czemu takie dziwne numerowanie nie wiem. Czyli główna seria to 11 odcinków + ten opisany jako „5.5”.
b) Seria ma też dodatkowy 15 minutowy odcinek specjalny. Kręcony przy współpracy z fanami, gdzie główni bohaterowi rozwiązują sprawę właśnie od fanów. Wszystko w uproszczonej grafice chibi. Uroczy marketing ;)
5/10
Minusy:
- Pomysł na wampiry. Wiadomo, że co autor to może po swojemu, ale tu mi wyjątkowo nie pasowały. kliknij: ukryte Mają własne miejsce gdzie ludziom ciężko wejść, istnieją pół wampiry, wampiry mogą pić ludzi i nic, wampiry mogą pić wampiry i też nic. Istnieją nawet ludzkie i wampirze siły specjalne do zabijania oszalałych wampirów. Do tego wampiry mogą jeść normalne jedzenie. Za dużego pola do konfliktu ras nie widzę.
- To jak widz poznaje świat. W dużym skrócie: kliknij: ukryte Noe mimo wychowania wśród arystokratycznych wampirów nie ma pojęcia o ich polityce, rodach itd. A Vanitas nic nikomu nie mówi bo mu się nie chce.
- Całość jest przeplatana totalną głupawką, albo nawet " kliknij: ukryte głupawką romansową". W dużych ilościach.
- Fatalny finał drugiego sezonu. kliknij: ukryte Tajemnice się piętrzą, nic się nie wyjaśnia, a Mikhail sobie odchodzi jakby nigdy nic się nie stało wesołym miasteczku.
- Walki słabe. Najlepszy był potwór kliknij: ukryte w laboratorium szalonego naukowca. „Hopla w paszczę i mocą przyjaźni wygrana w sekundę”.
Plusy:
+ Najważniejszy. Chemia pomiędzy dwójką głównych bohaterów trzyma przy ekranie. Trochę też liczyłem, że kliknij: ukryte obietnica z samego początku się spełni i anime się domknie/zakończy duży arc, ale gdzie tam…
+ Jest śliczna grafika, bardzo przyjemna muzyka, sporo „francuskiego” który nie jest wymuszony. Doceniam, ale to wszytko dla mnie raczej średnio ważne.
+ OP2 bardzo mi siadł. Your Name – Little Glee Monster.
Za ciąg dalszy podziękuje.
7++/10
Film z ciągiem dalszym (lipiec 2022) na 100% zobaczę. kliknij: ukryte Kto wie może po nim będzie kolejny sezon? Bo w anime dość wyraźnie poruszono wątek „przekazania” klubu młodszym od kolejnego roku szkolnego. Oj ta seria po tak solidnym starcie/wprowadzeniu mogłaby wiele zyskać na dalszym ciągu. Oglądałbym.
9/10
Minusy:
- Momentami okropne CGI. Na szczęście mało go i raczej jako nieznaczące animowane wypełnienie teł.
Plusy:
+ Jest rzymska duma! Którą mocno pasuje do naiwności/zawsze dawania z siebie wszystkiego znanego z anime.
+ Istnieją nawet niewolnicy. Kto by pomyślał, że netflix akurat tego nie przemilczy.
+ Jest elegancko osadzone w historii! Daty, postacie, walki się zgadzają!
+ Przeniesienie „wynalazków” na realia rzymu ~120 r.n.e. satysfakcjonujące.
+ Paolo Andrea Di Pietro i jego wykonanie OP. Kapitalna aranżacja Toastu Torreadora z opery Bizeta. Świetny głos. Ani razu nie przewinąłem openingu.
+ Uroczy, taki retro styl graficzny jeśli chodzi o modele postaci.
+ Świetne dodatkowe ~3minutowe materiały po każdym epku. Taki mini dokument gdzie autorka mangi odwiedza różne ciekawe gorące źródła.
+ Lucius do Japończyków mówi po łacinie. Strasznie koślawej, ale doceniam!
Re: Lel
8+/10
Re: snap
Re: 9=/10
8+/10
Bardzo przyjemna sportóweczka z przewagą dramy/lekkiej komedii. Więcej jest budowania drużyny, zgrywania się czy problemów osobistych poszczególnych członków niż samego grania. Ja tam lubię i takie proporcje.
Na mega plusa plot twist tak z połowy serii. Tego się w ogóle nie spodziewałem. Ogólny pomysł (od pierwszego epka) też w sumie oryginalny i sensowny.
OP (ENHYPEN – Forget Me Not) też na plus.
Wady? No trochę tego mało, ale zakończenie bardzo satysfakcjonujące.
4/10
8/10
8+/10
A co w tym sezonie? Znowu grupa super bogatych super przystojniaków zbawia świat na swój sposób.
Minusy:
- Odcinek dotyczący kliknij: ukryte Jacka Rippera. Zrobiło się z tego Naruto. Bieganie po dachach, skakanie nad tłumem ludzi, strzał z pistoletu w odkopniętą monetę…
- Finał. kliknij: ukryte Zbyt rozwleczony i symboliczny. Ale takie rozwiązanie było dość oczywiste od początku.
Plusy:
+ Bardzo sensownie wpleciona adaptacja kliknij: ukryte Skandalu w Bohemii. Nawet Bond, która z tego powstała mi nie przeszkadza.
+ Fajnie pokazany kliknij: ukryte Mycroft. Idzie na układ z Moriatym, wydaje wyroki śmierci na wrogów korony.
+ Ciut przesadzony wątek z przeszłością rodu kliknij: ukryte Holmesów i rewolucją francuską. Ale jednocześnie to właśnie spaja resztę dobrych pomysłów, więc jako plus to zaliczę.
+ kliknij: ukryte Charles Augustus Milverton. Niby przerysowany/przesadnie zły, ale import postaci prosto z opowiadań zawsze na plus!
+ To jak wykorzystano (dosłownie) kliknij: ukryte śmierć Whiteley'a!
+ kliknij: ukryte Jest Toby!
+ Finał. kliknij: ukryte A raczej epilog. Czytelnicy oryginału wiedzą jak kończy się „The Final Problem” i jednocześnie wiedzą, że nie był to jednak koniec przygód Holmesa.
Mangi z tego co na szybko sprawdziłem jest więcej. Szanse na trzeci sezon spore. Czekam! Główny cel z dwóch sezonów został zrealizowany, ale coś się do zabicia pewnie znajdzie – w imię dobra oczywiście!