Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Windir

  • Avatar
    A
    Windir 28.06.2022 02:45
    2/10
    Komentarz do recenzji "Bastard!! Ankoku no Hakaishin"
    Zmarnowany czas. Retro ecchi/komediowe elementy może na malutki plus, reszta po prostu zła. I niestety nie tak zła, żeby interesowała czy była warta wspomnienia.
  • Avatar
    A
    Windir 26.06.2022 12:19
    7++/10
    Komentarz do recenzji "Barman"
    Dla alkoholowego analfabety bardzo przyjemna rzecz. Nie lubię ani słodkich rzeczy, ani wymyślnych mieszanek trudno dostępnych rzeczy. A w barach bywam w zasadzie nigdy. Domówka, plener czy czasem bar sportowy to są zdecydowanie moje sposoby na %%%. Anime często zbyt nadęte i podkreślające jacy to barmani są doskonali, wyedukowani, czy pomocni, ale ogólnie solidna produkcja dzięki oryginalnym pomniejszym historiom klientów. Na plus też grafika (widać markowe alkohole) i nieco abstrakcyjny sposób narracji.  kliknij: ukryte . Zarys historyczny dla niektórych alkoholi/drinków też bardzo spoko. Natural High nagrało zarówno OP („Bartender”) jak i ED („Hajimari no Hito”). Opening zdecydowanie bardziej mi się spodobał: jazzowy, żywy. Ending zbyt smętny, ale zawsze live action barman przygotowuje w kilku krótkich ujęciach „drinka przewodniego” z odcinka. Fajna rzecz. Osobiście jako fan uzo sprawdzę tylko Pastis 51 z alkoholi przewijających się na ekranie. 8/10 dać nie mogę przez nadęcie i kult barmana, ale przymykając na to oko człowiek się trochę dowiedział i jednocześnie odprężył oglądając kilka solidnych pomniejszych okruszków życia.
  • Avatar
    A
    Windir 19.06.2022 14:46
    8/10
    Komentarz do recenzji "Mushoku Tensei ~Isekai Ittara Honki Dasu~ [2021]"
    Ciąg dalszy przygody.

    Minusy:
    - Podróż przez morze.  kliknij: ukryte 
    - Wioska  kliknij: ukryte 
    - Epizod w królestwie  kliknij: ukryte 

    Plusy:
    + Spotkanie  kliknij: ukryte 
    + Rozmówki z bogiem.
    + Special wydany na DVD. Dodatkowy odcinek który dzieje się równolegle do ep16.  kliknij: ukryte 
    + Pięknie wplecione openiningi do każdego epka.
    + Grafika ciągle zachwyca. Ta statyczna.
    + Stopniowa przemiana głównego bohatera. Może nie przemiana, co wyciąganie wniosków z poprzedniego życia.
    + Solidne zakończenie sezonu. Oczywiście oprócz zachowania  kliknij: ukryte 
    Odcinki się kończyły nie wiedzieć kiedy. Czekam na drugi sezon (zapowiedziany oficjalnie), a za tę część ocena minimalnie niższa niż pierwszą. Trochę się martwię tym że kolejny zapowiada się jako „szkolny”. Dla mnie tragedia.
  • Avatar
    A
    Windir 9.06.2022 14:21
    8+/10
    Komentarz do recenzji "Giant Gorg"
    Nie miałem pojęcia, że seria istnieje. Na pewnej stronie rzuciła mi się w oczy przepiękna okładka soundtracku i to wystarczyło bym obejrzał.

    Minusy:
    - Mastering dźwięku. To raczej nie wina mojego źródła. Spokojne kwestie na nieco oddalonym planie nagrane cicho, krzyki na zbliżeniu BARDZO głośno. Oglądałem z pilotem w pogotowiu początkowo, a potem już na niskiej głośności jak już nacieszyłem się aktorami głosowymi.
    - Yuu. Taki trochę naciągany minus. To naiwny trzynastolatek, więc tak się zachowuje.

    Plusy:
    + Gorg. Anime mecha, z innym mechem niż wszystkie.
    + Rocznik 84' czyli przepiękna grafika. Na ogniste wybuchy, efekty świetlne, animacje wystrzałów czy smugi rakiet mogę patrzeć bez końca.
    + Cała drużyna. Komiczny Dr. Wave, przerysowanie doskonale męski Skipper, Doris jako typowa nastoletnia „girlfriend”.
    + Argus ma  kliknij: ukryte 
    + Złole.  kliknij: ukryte 
    + Chwilami śmieszno, chwilami straszno.  kliknij: ukryte  Takie typowe retro PG­‑13. To se ne vrati :(
    + OP. „Bright Eyes” by TAKU.
    + Zakończenie.  kliknij: ukryte 

    Bardzo przyjemna seria, która się dobrze zestarzała. Jest przygoda, jest mech, jest dużo potyczek, jest sporo humoru, nie ma współczesnej cenzury. Warto!
  • Avatar
    A
    Windir 4.06.2022 13:01
    8+/10
    Komentarz do recenzji "Deca-Dence"
    Zaskoczyło bardzo, ale to bardzo pozytywnie. Gdybym sprawdził, że robili to ludzie odpowiedzialni za Youjo Senki to bym aż tyle nie zwlekał z seansem. Nauczka na przyszłość :P

    Minusy:
    - Po poznaniu prawdy  kliknij: ukryte 

    Plusy:
    + Kapitalny pomysł na świat, gdzie  kliknij: ukryte 
    + Natsume i Kaburagi. Jest lekko, często zabawnie, naturalnie. Świetnie napisane postacie i ich relacje przez całą serie.
    + Uroczy wygląd  kliknij: ukryte 
    + Potrafi rozbawiać, zagrać na emocjach, podłożyć odpowiednią muzykę kiedy to potrzebne. Niby nic wielkiego, ale rzadko kiedy wszystkie elementy od początku do końca pasują!
    + Jest epilog  kliknij: ukryte 

    Dobra studio NUT, teraz proszę mi dać w końcu drugi sezon Youjo Senki!
  • Avatar
    A
    Windir 24.05.2022 02:58
    8/10
    Komentarz do recenzji "Aggressive Retsuko [2021]"
    Bardzo przyjemny sezon. Trochę ciut za dużo męczącego romansu, ale sporo poważnych problemów „biurowych” i realiów takiej pracy. A Ton (i jego rodzina!) jak zawsze najlepszy!

    Byle do sezonu 5. sezonu!
  • Avatar
    A
    Windir 23.05.2022 10:49
    3/10
    Komentarz do recenzji "Goblin Slayer: Goblin's Crown"
    Dodatkowa wyprawa.  kliknij: ukryte 
  • Avatar
    A
    Windir 19.05.2022 19:29
    4++/10
    Komentarz do recenzji "Goblin Slayer"
    Papierowe Dungeons & Dragons (klasy, system magii, przeciwnicy) + masa klisz fabularnych + sporo cycków + dużo szybkich i brutalnych walk + raczej kiepskie planowanie walk/scenariusz. Całościowo ledwo znośne.

    Minusy:
    - Fatalne relacje w drużynie.  kliknij: ukryte 
    - Postacie może i płaskie, ale za to  kliknij: ukryte 
    - Nielogiczne  kliknij: ukryte 
    - Podejście całego świata do problemu potworów.  kliknij: ukryte 
    - Fatalny finał.  kliknij: ukryte 

    Plusy:
    + Przedstawienie goblinów, szczurów, robali jako realne zagrożenie.
    + Fajna walka z  kliknij: ukryte . Przewidywalna, bez sensu bo nie skonsultowana z drużyną, ale fajna.
    + Brutalność. Szybka walka, intensywna. Trupów bardzo dużo.
    + Skala.  kliknij: ukryte 

    Ehhhh, jeszcze film. A znieczulenia mi nie wolno :(
  • Avatar
    A
    Windir 16.05.2022 12:18
    6++/10
    Komentarz do recenzji "PuraOre! ~Pride of Orange~"
    Sięgnąłem jako po sportówkę i nie było tak źle.

    Minusy:
    - Anime o słodkich dziewczynkach czyli chwilami jest aż za słodko i przyjaźnie. Ale charaktery dziewczyn są na szczęście różne.
    - Brak emocji. Takich czysto sportowych. Ale grania nawet sporo.
    - Finał  kliknij: ukryte 

    Plusy:
    + Słodkość i wygrywanie wszystkiego przyjaźnią równoważą:  kliknij: ukryte 
    + Element idolkowy/taneczny wpleciony z pomysłem.
    + Od zera przez  kliknij: ukryte 
    + Kompletnie zignorowano  kliknij: ukryte 
    + OP. SMILE PRINCESS – Fight Oh, Fight!

    W grę mobilną (premiera maj 2022, tylko po japońsku) nie planuje grać ;) Ale oryginalny pomysł na ciąg dalszy. Jakościowo ta mobilka na gameplayach źle nie wygląda: grafiki i dźwięki jak prosto z anime.

    PS: Truskawki wiadomo, że najlepsze bez żadnych dodatków!
  • Avatar
    Windir 2.05.2022 00:00
    8/10
    Komentarz do recenzji "Isekai Shokudou"
    Zapomniałem dopisać ocenę. Solidne 8/10.
  • Avatar
    A
    Windir 1.05.2022 16:05
    Komentarz do recenzji "Isekai Shokudou"
    Zdarzają mi się seanse późnymi wieczorami gdzie często jestem już mocno zmęczony, wymyty, najedzony, z dobrym piciem. Do tego kocyk, ulubiony fotel. Trochę taki prywatny rytuał jak nie ma nocnej zmiany czy żadnych zobowiązań towarzyskich. Pełna chillera. I właśnie takie jest to anime. Pięknie dania, ładne animacje gotowania, relaksująca muzyka, lekko naiwne i schematyczne historie. Zero akcji, walk, pościgów, a sporo słuchania lektorów opisujących świat z którego pochodzą klienci. Konstrukcja świata/zależności między klientami przemyślane i zapadające w pamięć. Dla mnie kapitalne anime „zen”, które nie przesadza z ilością detali/technikaliów.

    Drugi sezon na pewno zobaczę!

    PS: Bardzo przyjemny i energiczny OP. Wake Up, May'n! – One In A Billion
  • Avatar
    A
    Windir 25.04.2022 12:50
    6/10
    Komentarz do recenzji "Uramichi Onii-san"
    Może w krótszej formie byłoby lepiej. Aggressive Retsuko dużo lepsze, bo mimo dużo odcinków po 15 minut porusza więcej „problemów dorosłości” w jednym w sezonie.

    Minusy:
    - Chwilami monotematyczne:  kliknij: ukryte 
    - Zmarnowany potencjał by pokazać prawdziwe relacje międzypracownicze „po pracy”.  kliknij: ukryte 
    - Wszystko raczej z perspektywy ludzi, którzy  kliknij: ukryte 
    - Wyszła komedia dla dorosłych, nie poruszająca za bardzo problemów dorosłych. Najgorsze były  kliknij: ukryte 
    - Wybrano bardzo specyficzną braże w której pracują bohaterowie.  kliknij: ukryte 

    Plusy:
    + Oryginalna tematyka.
    + Odkurzyłem dawno zapomniane ściskacze.

    Plusów trochę brakuje, nawet jak na tak skromną ocenę, ale niektóre żarty/gagi są naprawdę niezłe. Ale tylko pierwsze 2­‑3 razy. Potem mnie nudziły.
  • Avatar
    A
    Windir 22.04.2022 00:53
    9=-/10
    Komentarz do recenzji "Shiguang Dailiren"
    Ciężko ocenić. Jednak 9, ale na trzech szynach. Z kapci nie wyrwało, ale zrealizowane świetnie i tematyka oryginalna.

    Plusy:
    + Prześliczne tła.
    + Wyróżniające się i zapadające w pamięć modele głównych bohaterów. Sylwetki, ubiór.
    + Bardzo, ale to bardzo sensowne podróże w czasie.
    + Drugi sezon zapowiedziany i potwierdzony trailerem.
    + Super OP (Dive Back In Time) i ED (Over Think). Ani razu nie przewinąłem żadnego. Wieki nie było takiego bogactwa. Do tego intro z endingu świetnie się komponuje z finałami kilku epków.

    Minusy:
    - Pierwsze 2 „sprawy”, takie raczej pozbawione emocji. Przez co ciężko się do języka przekonać. Potem jest dużo, dużo lepiej. Solidnie zagrane role.

    PS:
    a) Istnieje epek który można znaleźć opisany jako 5.5. To nie jest recap/„story so far”, który nic nie wnosi tylko pełnowartościowa dodatkowa historia. Jest nawet wspomniana w wielkim finale serii. Czemu takie dziwne numerowanie nie wiem. Czyli główna seria to 11 odcinków + ten opisany jako „5.5”.
    b) Seria ma też dodatkowy 15 minutowy odcinek specjalny. Kręcony przy współpracy z fanami, gdzie główni bohaterowi rozwiązują sprawę właśnie od fanów. Wszystko w uproszczonej grafice chibi. Uroczy marketing ;)
  • Avatar
    A
    Windir 14.04.2022 20:13
    5/10
    Komentarz do recenzji "Vanitas no Carte [2022]"
    Opinia po 24 epkach ciągiem.

    Minusy:
    - Pomysł na wampiry. Wiadomo, że co autor to może po swojemu, ale tu mi wyjątkowo nie pasowały.  kliknij: ukryte 
    - To jak widz poznaje świat. W dużym skrócie:  kliknij: ukryte 
    - Całość jest przeplatana totalną głupawką, albo nawet " kliknij: ukryte ". W dużych ilościach.
    - Fatalny finał drugiego sezonu.  kliknij: ukryte 
    - Walki słabe. Najlepszy był potwór  kliknij: ukryte 

    Plusy:
    + Najważniejszy. Chemia pomiędzy dwójką głównych bohaterów trzyma przy ekranie. Trochę też liczyłem, że  kliknij: ukryte 
    + Jest śliczna grafika, bardzo przyjemna muzyka, sporo „francuskiego” który nie jest wymuszony. Doceniam, ale to wszytko dla mnie raczej średnio ważne.
    + OP2 bardzo mi siadł. Your Name – Little Glee Monster.

    Za ciąg dalszy podziękuje.
  • Avatar
    A
    Windir 7.04.2022 20:46
    7++/10
    Komentarz do recenzji "Bakuten!!"
    Bardzo dobra sportówka. Bez żadnych większych wad, ale też bez tego czegoś co by ją wyróżniało. Jedna z tych gdzie budowanie drużyny jest najważniejsze i wychodzi to świetnie.  kliknij: ukryte 

    Film z ciągiem dalszym (lipiec 2022) na 100% zobaczę.  kliknij: ukryte 
  • Avatar
    Windir 3.04.2022 21:19
    Komentarz do recenzji "Shiguang Dailiren"
    Na próbę odpaliłem i zgadzam się. Widziałem sporo starszych i nowszych filmów z chin. Nawet jakieś serial czy dwa. Audio nigdy mi nie przeszkadzało. Bogata ekspresja, dużo emocji, podnoszenie głosu ciągle. Ot kolejny język azjatycki. A w tej produkcji jakby syntezator to wszystko czytał… Trochę też brzmi jakby ktoś „nie z chin” czytał po chińsku, jakoś tak strasznie topornie. Coś jak łacina w wykonaniu japończyków w Thermae Romae Novae. Ale to tylko moje wrażenie, może tak jest dobrze? Absolutnie nie znam się na chińskich dialektach – może w tę stronę szukać różnić?
  • Avatar
    A
    Windir 3.04.2022 11:30
    9/10
    Komentarz do recenzji "Thermae Romae Novae"
    Komedia historyczna skupiona na łaźniach. Takie trochę „Było sobie…” + isekai.

    Minusy:
    - Momentami okropne CGI. Na szczęście mało go i raczej jako nieznaczące animowane wypełnienie teł.

    Plusy:
    + Jest rzymska duma! Którą mocno pasuje do naiwności/zawsze dawania z siebie wszystkiego znanego z anime.
    + Istnieją nawet niewolnicy. Kto by pomyślał, że netflix akurat tego nie przemilczy.
    + Jest elegancko osadzone w historii! Daty, postacie, walki się zgadzają!
    + Przeniesienie „wynalazków” na realia rzymu ~120 r.n.e. satysfakcjonujące.
    + Paolo Andrea Di Pietro i jego wykonanie OP. Kapitalna aranżacja Toastu Torreadora z opery Bizeta. Świetny głos. Ani razu nie przewinąłem openingu.
    + Uroczy, taki retro styl graficzny jeśli chodzi o modele postaci.
    + Świetne dodatkowe ~3minutowe materiały po każdym epku. Taki mini dokument gdzie autorka mangi odwiedza różne ciekawe gorące źródła.
    + Lucius do Japończyków mówi po łacinie. Strasznie koślawej, ale doceniam!
  • Avatar
    Windir 1.04.2022 11:06
    Re: Lel
    Komentarz do recenzji "Thermae Romae Novae"
    od razu całość. odcinki klasycznie po 24 minuty + 3 minuty bonusu z autorką mangi po każdym.
  • Avatar
    A
    Windir 29.03.2022 11:02
    8+/10
    Komentarz do recenzji "Super Cub"
    100% relaksu. Nie jest za słodko. Nie za „technicznie”. Powolne, ale w pozytywnym tego znaczeniu. Fajny patent  kliknij: ukryte . Bardzo życiowe postacie i budowanie relacji między nimi + pod tym kątem dobrze oddany upływ czasu. Z wad to może tylko ze 2­‑3 sceny gdzie stężenie  kliknij: ukryte  było zbyt duże ;)
  • Avatar
    Windir 27.01.2022 13:36
    Re: snap
    Komentarz do recenzji "Shiguang Dailiren"
    Nie było na rozpisce anichartu, nie było tutaj w zapowiedziach sezonu. Sam dopiero teraz się dowiedziałem, że istnieje, ale z pewnością nadrobię :)
  • Avatar
    Windir 24.01.2022 10:38
    Re: 9=/10
    Komentarz do recenzji "Made in Abyss"
    Tak. Pomysł na nią na plus, to jak jest wpisana w świat już trochę gorzej.
  • Avatar
    A
    Windir 10.01.2022 11:55
    8+/10
    Komentarz do recenzji "Re-Main"
    Naszło mnie na jakieś sportowe anime. Szybka selekcja co nowszych serii i miałem do wyboru Re­‑Main albo egzotyczne Burning Kabaddi. Nigdy nie oglądałem żadnego meczu water polo, ale wiedziałem że sport taki istnieje – to zadecydowało. Polski Eurosport pokazywał to czasem, albo nawet dalej pokazuje. Nie żałuje wyboru :)
    Bardzo przyjemna sportóweczka z przewagą dramy/lekkiej komedii. Więcej jest budowania drużyny, zgrywania się czy problemów osobistych poszczególnych członków niż samego grania. Ja tam lubię i takie proporcje.
    Na mega plusa plot twist tak z połowy serii. Tego się w ogóle nie spodziewałem. Ogólny pomysł (od pierwszego epka) też w sumie oryginalny i sensowny.
    OP (ENHYPEN – Forget Me Not) też na plus.
    Wady? No trochę tego mało, ale zakończenie bardzo satysfakcjonujące.
  • Avatar
    A
    Windir 7.01.2022 10:45
    4/10
    Komentarz do recenzji "Great Pretender"
    Jakim cudem coś tak pięknego (tła, kolory, styl graficzny teł) i tak doskonale udźwiękowionego (dużo jazzu, Freddie) mogło dostać tak fatalny scenariusz? Wyszedł taki w sumie kryminał/sensacyjny z  kliknij: ukryte  Zmuszałem się się do oglądania, a zakończenie nawet nie rozczarowało. Trzymało poziom całości. Nie wiem, może za dużo oglądam poważniejszych kryminałów, albo inaczej: „bardziej przyziemnych” i dlatego tak mi się dłużyło? Wszystkie te kanty to  kliknij: ukryte  Chyba najsensowniejsza była sprawa z numer 3  kliknij: ukryte , pozostałe super złe.
  • Avatar
    A
    Windir 29.10.2021 12:12
    8/10
    Komentarz do recenzji "Meikyuu Black Company"
    Szalona komedia ekonomiczna/pracownicza, czyli w końcu oryginalny isekai. W skrócie: jak stracić wszystko, a potem w nie do końca w przyzwoity sposób starać się ze wszystkich sił by ograć złą korporacje. Do tego oczywiście  kliknij: ukryte . Lekko, zabawnie i absurdalnie.
  • Avatar
    A
    Windir 15.10.2021 19:17
    8+/10
    Komentarz do recenzji "Yuukoku no Moriarty [2021]"
    Podsumowując oba sezony: to świetny Holmes dla tych, którzy cokolwiek Arthura Conan Doyle'a poczytali. A tym, którzy kojarzą postać/uniwersum Sherlocka Holmesa tylko z Robertem Downey Jr (tragiczne filmy!) albo Cumberbatchem też polecam. Wyszła całkiem niezła zachęta do oryginału.

    A co w tym sezonie? Znowu grupa super bogatych super przystojniaków zbawia świat na swój sposób.

    Minusy:
    - Odcinek dotyczący  kliknij: ukryte 
    - Finał.  kliknij: ukryte 

    Plusy:
    + Bardzo sensownie wpleciona adaptacja  kliknij: ukryte 
    + Fajnie pokazany  kliknij: ukryte 
    + Ciut przesadzony wątek z przeszłością rodu  kliknij: ukryte 
    +  kliknij: ukryte 
    + To jak wykorzystano (dosłownie)  kliknij: ukryte 
    +  kliknij: ukryte 
    + Finał.  kliknij: ukryte 

    Mangi z tego co na szybko sprawdziłem jest więcej. Szanse na trzeci sezon spore. Czekam! Główny cel z dwóch sezonów został zrealizowany, ale coś się do zabicia pewnie znajdzie – w imię dobra oczywiście!