Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Windir

  • Avatar
    A
    Windir 16.06.2016 19:51
    4/10
    Komentarz do recenzji "Kekkai Sensen"
    Nie bardzo wiem co właśnie obejrzałem. Kiepsko nakreślenie bohaterowie kontra wielkie zło, które nie wiedzieć dlaczego i po co jest złe. Do tego sporo małego zła najgorszego sort – takiego co żyje na ekranie ~20 minut. Potem kolejny odcinek i nowe zło dostaje swoje 20 minut. Jest sporo komedii, trochę mroku (vampiry, demony, krew itd), dużo supermocy (wykrzykiwanie bardzo długich ataków), ZA DUŻO kiepskiego dramatu i niestety jest też „intryga oczywista dla widza, ale nie głównego bohatera”. Podczas przedramatyzowanego do kwadratu finału szpilką czyściłem biurko – takie zakończenie zapodano. Seria znośna tylko dzięki kapitalnej muzyce.
  • Avatar
    A
    Windir 7.06.2016 19:05
    6/10
    Komentarz do recenzji "One-Punch Man"
    Oryginalny pomysł na głównego bohatera i to w sumie tyle. Cała reszta średnia. Walki pośladów nie urwały bo bardzo krótkie – więcej napinki i transformacji niż wymiany ciosów. Fabuły niestety nie ma – dostajemy zbiór pojedynków z oszczędnym wprowadzeniem „kogo dziś bijemy?”. Zalążek jakiejś większej intrygi niby jest, ale jej ciąg dalszy dopiero w kolejnym sezonie. Bohaterowie drugoplanowi bardzo krótko na ekranie i ciężko ich ocenić, ale formuje się „paczka” – jest w niej sporo klisz, ale źle nie jest. Po zapowiedziach liczyłem na więcej zwykłego życia niezwykłego bohatera, ale się rozczarowałem. A humor ani zabawny ani żenujący. Nie wiem jak go inaczej opisać.

    OGROMNY plus za ED. Muzycznie miazga. Lata 90' się przypominają!
  • Avatar
    A
    Windir 27.05.2016 15:55
    9/10
    Komentarz do recenzji "Haikyuu!! Second Season"
    Lepsze niż pierwszy sezon! Nawet nowa managerka nie drażniła, bo jest masa nowych przyjaźni/rywalizacji, nowych ataków/umiejętności, a meczyki trzymają super wysoki poziom! Nowe OPy i EDy słabiutkie, ale ten obłędy jazz podczas meczu wynagradza wszystko! Gdyby nie przedramatyzowane flashbacki w trakcie meczu, które mają w kilka sekund przedstawić przeszłość nowej postaci na ekranie byłaby dycha! Na jesieni trzeci sezon!
  • Avatar
    A
    Windir 16.05.2016 00:45
    10-/10
    Komentarz do recenzji "JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders - Egypt Hen"
    Tak samo dobre jak pierwsze 24 epki. Tyci minus za Iggiego. Kompletnie mi podszedł.

    ps: Boingo, Oingo FTW!
  • Avatar
    A
    Windir 22.04.2016 09:06
    10/10
    Komentarz do recenzji "JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders"
    Grupa sympatycznych mięśniaków ? Jest!
    Kosmiczne ilości patosu ? Są!
    Wypasione walki ? Są!
    Oryginalni przeciwnicy ? Są!
    Szczypta humoru i szczypta horroru/gore ? Jest!

    Kapitalna przygoda!
  • Avatar
    A
    Windir 1.04.2016 01:37
    5/10
    Komentarz do recenzji "Log Horizon 2"
    Duży zjazd jakościowy. Pal licho grafikę, fabularnej zawartości mało :(

    Minusy:
    - Tetra.
    - Za dużo młodzieży z gildii na ekranie. Strasznie ckliwe i naiwne fragmenty.
    - Nudnawe i bardzo rozwleczone starcie  kliknij: ukryte .

    Plusy:
    + Pierwszy  kliknij: ukryte . Naprawdę fajnie pokazane mmo.
    + Cowabunga!
    + Regan. Bo się uśmiałem kilka razy – nie pamiętałem go z tej strony w pierwszym sezonie.
    + Końcówka porusza ciekawe wątki ( kliknij: ukryte . Chce się więcej oj chce!

    Podliczając epki to bardzo dobra jest połowa pierwszej połowy i końcówka – reszta szmelc, który raz na bardzo duuuużo minut dodaje coś fajnego o świecie  kliknij: ukryte . Przemęczyłem się, chwilami było ciężko, ale dzięki końcówce na ciąg dalszy czekam z wywieszonym jęzorem!
  • Avatar
    A
    Windir 21.03.2016 16:39
    8/10
    Komentarz do recenzji "Hungry Heart: Wild Striker"
    Baaardzo solidny mix sportówki i dramy. Trochę wolno się rozkręcało (wielu bohaterów, kilka irytujących schematów od początku), ale im dalej tym lepiej (są emocje podczas meczów i zaskakujące wyniki), aż do świetnego zakończenia. Bolała grafika (momentami tragiczne spadki jakości) i powtarzalność niektórych animacji. Do tego kapitalny OP1 i bardzo przyjemna ścieżka dźwiękowa – też powtarzalna po jakimś czasie, ale zawsze dobrze dopasowana do akcji. Słychać lekka elektronikę, spokojne gitarki, a nawet saxa.

    Największy minus ?  kliknij: ukryte 
  • Avatar
    Windir 12.01.2016 04:18
    Re: 9=/10
    Komentarz do recenzji "Kiseijuu: Sei no Kakuritsu"
    Bo ja wiem…  kliknij: ukryte 
    Wątek Kany oceniam bardzo wysoko za  kliknij: ukryte 
  • Avatar
    A
    Windir 11.01.2016 20:22
    8/10
    Komentarz do recenzji "Death Billiards"
    Można potraktować jako dodatkowa grę do Death Parade mimo że powstało to 2 lata przed serią TV. Ta sama grafika, muzyka, główni bohaterowie i w miarę domknięta całość. A jeśli trzymać się „masek” to wyrok  kliknij: ukryte  Lubię takie zakończenia. Warto i wg mnie lepsze niż większość osądów z serii TV.
  • Avatar
    A
    Windir 11.01.2016 19:24
    7/10
    Komentarz do recenzji "Death Parade"
    Świetny pomysł, cudna grafika, rewelacyjna muzyka, przyzwoici bohaterowie, niezłe gry, ale już ludzie do osądzenia nie bardzo…

    Minusy:
    - ED.
    - Cały wątek Mayu, Harady i Gintiego. No nie podszedł. Ani postacie, ani gra, ani finał.
    - Momentami zbyt ckliwe i naiwne. Najgorsza była finałowa scena  kliknij: ukryte 
    - Przewidywalne zakończenie.

    Plusy:
    + OP.
    + Cudowny mocno jazzowy OST.
    + Tematyka – mocno buddyjskie podejście, ale mi to nie przeszkadza.
    + Cymbergaj. Najlepsza gra/rozprawa.
    + Oczy sędziów. Hipnotyzujące.

    Gry/przypadki ludzi od najciekawszego do najsłabszego: kliknij: ukryte 

    Szkoda, że takie krótkie. Z ciekawszymi odwiedzającymi seria byłaby arcydziełem.
  • Avatar
    A
    Windir 3.01.2016 15:09
    9=/10
    Komentarz do recenzji "Kiseijuu: Sei no Kakuritsu"
    Rewelacyjna rzecz do 21 epka, potem totalny zjazd – czułem się jakbym czytał ulotkę greenpeace'u. Zejście z oceną z 9 do 8 za ostatnią godzinę byłoby zbyt surowe. Dlatego naciągana 9 :P

    Minusy:

    - Ep 22, 23 i 24 baaardzo nie pasują do reszty. Całość ma sens, niezłe zakończenie, ale za dużo tego  kliknij: ukryte 
    - OP. Fear, and Loathing in Las Vegas rozczarowali… Aż nie mogłem uwierzyć, że to oni grają… po tym jak pozamiatali w OP2 Kaiji'ego aż mi smutno :(
    - ED. Meh, wytrzymałem 3 razy. Dwa razy ED ver raz full.
    - Ostatnia Walka.
    - Satomi Murano. Trochę za dużo jej zamartwiania na ekranie, które wnosi bardzo mało.

    Plusy:

    + Muzyka. Od pianinka, przez minimalistyczną elektronikę po dubstep. Cudowny dubstep. Ni to typowo amerykański ni europejski – dla mnie najważniejsze, że bez wiejskich sampli wokalnych. Ken Arai pozamiatał. 12/10 za muzykę. KILL THE PUPPETS, I AM czy COMPLEX dłuuuuugo mi się nie znudzą.
    + Masa ciekawych i oryginalnych (dla mnie, może to już gdzieś było) pomysłów. Na wielki plus: same w sobie pasożyty, ich rozumowanie, to jak się uczą (polityka, analizowanie działania służb) i zmieniają (matka, emocje, różne podejście do walki). Do tego przemiana nosiciela, spory na linii pasożyt­‑żywiciel. A najważniejsze, że wszystko jest logiczne.
    + Bardzo sensowne podejście ludzi do walki.
    + Trójkąt miłosny.  kliknij: ukryte 
  • Avatar
    A
    Windir 27.12.2015 19:00
    8=/10
    Komentarz do recenzji "Baby Steps [2015]"
    Dlaczego sięgnąłem po drugi sezon ? Bo soundtrack autorstwa Yoichiro Yoshikawa mnie kupił. Nietypowy OST składający się z ~40 krótki motywów (średnio po 90 sekund każdy) przesłuchałem kilkadziesiąt razy. Rewelacja.

    Drugi sezon mnie zaskoczył. Jest dużo lepiej. Pierwszy można traktować jako surowy wstępniak. Wstępniak z obszerną plejadą ledwo zarysowanych bohaterów i nieciekawym głównym bohaterem. W drugim sezonie widać sportowe (i nie tylko) postępy Eiichiro, a mecze z przeciwnikami z pierwszego sezonu są wyborne.

    Minusy:

    - Meczyk z  kliknij: ukryte . Chwilami na wymioty się zbierało…
    - Trochę za mało emocji i jak na mój gust.

    Plusy:

    + Ten sam świetny OP.
    + Rozwijający się  kliknij: ukryte .
    + Dłuższe mecze. Więcej taktyki i analizy.
    + Słownictwo tenisowe na bieżąco łopatologicznie tłumaczone, ale jednocześnie złożone i ciekawe.
    + Żaden ze mnie sportowiec, ale nawet tłumaczenie siłki brzmiało profesjonalnie :P

    Czekam na trzeci sezon!
  • Avatar
    A
    Windir 16.12.2015 09:22
    6+/10
    Komentarz do recenzji "Sidonia no Kishi: Daikyuu Wakusei Seneki"
    Oglądało się lepiej niż pierwszy sezon. Nie ma aż takich absurdów. Ale ciągle nie jest jakoś wybitnie.

    Niestety jedyny obiecujący wątek z pierwszego sezonu ( kliknij: ukryte ) został pogrzebany w mniej niż 40 minut… Z czegoś tajemniczego, dziwnego i obiecującego zrobiono  kliknij: ukryte 

    Sezon w skrócie ? Ciekawa intryga, potem masa sympatycznego haremu (czyli małe ilość cycków/majek, a sporo rumieńców) i dopiero w końcówce naprawdę fajne walki.

    W sumie to czekam na kolejny sezon.
  • Avatar
    Windir 1.11.2015 23:42
    Re: 5/10
    Komentarz do recenzji "Terra Formars"
    ooooo to dobrze wiedzieć, że będzie ciąg dalszy. a czemu pierwszy sezon kręcić od nowa ? oglądało się bez większych problemów – nie ma tu dziur logicznych – jedni żyją, inni umierają. co ważnego wycieli ?
  • Avatar
    A
    Windir 1.11.2015 16:46
    5/10
    Komentarz do recenzji "Terra Formars"
    Sympatyczny slasher/film gore klasy C zmiksowany z programem przyrodniczym.

    Minusy:

    - Wygląd karaluchów. Minus głównie dlatego, że lubię The Tick, a przeciwnicy z anime bardzo go przypominają.
    - Kilka fest przedramatyzowanych scenek.
    -  kliknij: ukryte 

    Plusy:

    + Trupy. W sensie, że postacie którym poświęciło się parę ładnych minut antenowych tez umierają.
    + Oryginalne umiejętności. Wielki plus za to.
    + Wstawki rodem z animal planet. Wiedzieliście, że  kliknij: ukryte 
    + Przeszłość Adolfa. Po absurdalnie przedramatyzowanej scenie  kliknij: ukryte  takiej zmiany nastroju się nie spodziewałem.

    Czemu ocena tak nisko ? Bo tylko slasher i to niestety  kliknij: ukryte . Ale przy tego typu filmach/seriach parę zimnych i ocena leci dużo wyżej. Czysta rozrywka. Absolutnie nie czuję że zmarnowałem dwa wieczory.
  • Avatar
    A
    Windir 1.11.2015 16:18
    6/10
    Komentarz do recenzji "Terra Formars OAD"
    Niezły wstępniak serii. Czysta akcja + główny zarys fabularny. W sumie to było lepsze niż główna seria bo pozbawiane przedramatyzowanych scenek.
  • Avatar
    A
    Windir 19.09.2015 23:00
    6/10
    Komentarz do recenzji "Baby Steps"
    Mam problem z wymienieniem wad i zazwyczaj co zazwyczaj robię. To anime jest po prostu średnie. Czyli nie jest złe. Czekam na drugi sezon i liczę na więcej tego samego – szczególnie, że pierwszy sezon skończył się w ciekawy sposób.

    A seria to sportówka gdzie jest tylko sport (głównie mecze + tylko trochę treningów) i główny bohater. Niestety reszta postaci (przyjaciele, rywale) to tylko dodatki – głównie do komentowania meczyków, albo tłumaczenia niuansów tenisa. Zapamiętałem tylko imię głównego bohatera i koleżanki z kortu. Ani jednego więcej, więc pod kątem fabuły/postaci jest słabo.

    Nie jestem żadnym specjalistą w seriach sportowych, ale tutaj przede wszystkim zabrakło emocji, napięcia i kibicowania bohaterowi i za które uwielbiam Ippo czy bardzo cenię w miarę świeże Haikyuu. Jest mi obojętne czy „kogucik” przegra czy wygra.

    Realizmu chwalonego w recenzji też nie kupuję. Zdolności analityczno/obserwatorskie Eiichiro są momentami przegięte.
  • Avatar
    Windir 15.09.2015 02:25
    Re: 2/10
    Komentarz do recenzji "Mirai Nikki"
    Średnio mnie obchodzi jak w rzeczywistości zareagował by 14 latek na taką sytuacje. Nie trawie takich bohaterów i już. No i chodzi też o to, że w skrajnych sytuacjach albo się poddajesz, albo coś robisz. Załamujesz się, albo przezwyciężasz strach. Można było to pokazać. A on przez 3/4 serii płacze, a gdy zdarzy mu się przestać to rzuca ostrymi rzeczami by zabić – potem znowu szlochanie. Nie kupuję tego.
  • Avatar
    A
    Windir 14.09.2015 21:55
    3/10
    Komentarz do recenzji "Golgo 13: Queen Bee"
    Słabiutki film. Przewidywalny i przepełniony średnio potrzebny seksem (szczególnie końcówka). Oglądając to czułem się jakbym oglądał jeden ze słabszych odcinków serii TV tylko trzykrotnie rozwleczony. Tak, niektóre 20 minutowe historie o Golgo13 biją ten film na głowę. Bolał szczególnie niepotrzebny wątek:  kliknij: ukryte .
  • Avatar
    A
    Windir 5.09.2015 23:52
    7/10
    Komentarz do recenzji "Golgo 13: The Professional"
    Jak zestarzał się 32 letni film ? Zaskakująco dobrze!

    Minusy:

    - Niektóre sceny akcji pominięte. Widzimy początek walki, potem cięcie i w końcu z innej perspektywy stosik truposzy i panoramę zniszczeń.
    - Wykonanie pościgów. Bardzo dziwnie samochody wyglądają. Co ciekawe w co bardziej „spokojnych” ujęciach autka wyglądają bez zarzutu.
    - Trochę słabo zarysowane postacie. W serii telewizyjne (gdzie wszystkie postacie zmieniają się co ep) jakoś lepiej to wyszło.

    Plusy:

    + Jakość grafiki. Masa dopracowanych detali + cudnie zrealizowane promienie słońca i dynamiczne oświetlenie. Film absolutnie nie wygląda na swoje lata.
    + Scenariusz. Naprawdę warto obejrzeć do końca. Jeden z lepszych filmów klasy B jaki widziałem.
    + Muzyka. Dużo cudnego jazzu z saxem. Do tego świetny kawałek kończący. Soundtrack jest kwintesencją filmów sensacyjnych z lat '80 – genialna rzecz.
    + Jedno z pierwszych użyć CGI w anime. Wygląda to bardzo słabo, ale warto zobaczyć jak pierwsze efekty komputerowe prezentowały się ponad 30 lat temu.
  • Avatar
    A
    Windir 14.08.2015 04:44
    3/10
    Komentarz do recenzji "Hitsugi no Chaika: Nerawareta Hitsugi / Yomigaeru Iseki"
    Majtasowo­‑basenowy special o niczym. Akcja dzieje się PRZED drugim sezonem.
  • Avatar
    A
    Windir 14.08.2015 04:15
    2/10
    Komentarz do recenzji "Kite"
    Minusy:

    - Kiepski hentai i kiepska sensacja.
    - Żart fabularny.  kliknij: ukryte 

    Plusy:

    + Rozpierdziel „w kibelku”.
    + Jazz w tle.

    Stracony czas.
  • Avatar
    A
    Windir 14.08.2015 03:39
    4/10
    Komentarz do recenzji "Golgo 13"
    Mocno budżetowe kino sensacyjne klasy B. Sporo powielonych schematów/scenariuszy typowych z tego gatunku, ale są też oryginalne zlecenia. Absolutnie nie polecam jako rzecz na 2­‑3 posiedzenia – przedawkowanie tematu i chęć porzucenia gwarantowane – nawet na dopingu.

    Minusy:

    - Nie ma początku, ani końca. Dosłownie – można te 50 epków oglądać w dowolnej kolejności.
    - Na szybko przypomniałem sobie wszystkie epki po obejrzeniu całości. Wynik: 38 na 50 to średniaki/słabizna. A w tych 38 może z 5 bezdennie głupich.
    - Graficznie cieniutko. Rozmyte tła niskiej jakości i zero animacji dla drugich planów.
    - Może Golgo sam w sobie ? Brak rozwoju postaci (emocjonalnego czy umiejętności). Ale to kwestia gustu – w wielu oldschoolowych serialach z lat 70­‑80 bohaterowie są zawsze ci sami, a co odcinek nowa przygoda.
    - Przewidywalność. Wiem, że takie są założenia tej serii, ale czasem jest wyjaśnione „jak mu się to udało”, a czasem jest rozczarowujące „po prostu był lepszy”.
    - Niestety epy z dużą ilością trupów/strzelania/wybuchów prezentują się tragicznie przez niski budżet.

    Plusy:

    + OP1 („Take the Wave” by Naifu)
    + Niska ocena, ale ciągle jest to niezłe kino sesacyjne z agencjami rządowymi, gangsterami, zwykłymi zawistnymi ludźmi, psycholami, oryginalnymi zleceniami/rozwiązaniami itd. Jest wszystko co trzeba. Co ciekawe jest nawet seks/cycki mimo bardzo ograniczonej przemocy.
    + Bardzo lekkie. Można zawsze włączyć na szybko 1­‑2 epy bez zaśmiecania sobie pamięci podczas oglądania czegoś cięższego.
    + Paradoksalnie im mniej akcji w epie tym ep jest lepszy.
    + Naprawdę nieźle nakreślone postacie drugoplanowe (a raczej pierwszoplanowe) w niektórych epkach. Wcześniej wspomniane podsumowanie po obejrzeniu całości dało wynik :12 dobry/bardzo dobrych na 50.

    Nie uznaje czasu za stracony, bawiłem się na tyle dobrze, że dam szanse filmom. W dłuższej formie może być naprawdę coś niezłego.
  • Avatar
    A
    Windir 13.07.2015 23:05
    6+/10
    Komentarz do recenzji "Hitsugi no Chaika: Avenging Battle"
    Niestety bardzo słaby finał świetnej przygody :(

    Minusy:

    - Zgrabna opowieść trwająca ponad 20 epków jest nagle kończona w mniej niż 30 minut… i to bardzo kiepskie 30 minut.
    - Cliffhanger na końcu.  kliknij: ukryte 

    Plusy:

    + Do końcówki  kliknij: ukryte  jest bardzo dobrze.
    + Cliffhanger na końcu.  kliknij: ukryte 
  • Avatar
    A
    Windir 13.07.2015 22:47
    8=/10
    Komentarz do recenzji "Hitsugi no Chaika"
    Bardzo sympatyczna i lekka przygoda.

    Minusy:

    - Humor oparty na relacjach brata z siostrą. W sumie siostra tylko po to tu jest.
    - Skoki/spadki jakościowe grafiki.
    - Zbyt oklepana postać Gilletta (dowódca drużynyny „dobrych”).

    Plusy:

    + OP
    + Chaika. Urocza.
    + Toru. Świetne przeciwieństwo dla bardzo naiwnej i chwilami przesłodzonej Czaiki.
    + Stonowane ecchi.
    + Cudne motywy muzyczne.
    + Walki.