Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Windir

  • Avatar
    Windir 3.02.2021 19:21
    Re: 8+/10
    Komentarz do recenzji "Golden Kamui [2018]"
    Shiton Animal Chronicles – dodatkowy odcinek przed finałem drugiego sezonu. Kolejny szalony skazaniec do kompletu. „F” dla Shitona!
  • Avatar
    A
    Windir 3.02.2021 16:47
    6+/10
    Komentarz do recenzji "Dumbbell Nan Kilo Moteru?"
    Lekka sportówka (o siłowni, podstawowych ćwiczeniach w domu) zmieszana z komedią ecchi.

    Minusy:
    - Brak rasowych trójbojarzy. You have to live it!
    - Za mało informacji odnośnie żywienia/kaloryki, zapotrzebowania na kalorie, ich spalania czy bilansu diety. Szczególnie, że samo zrzucenie wagi i wchodzenie w ciuchy to motywacja kilku bohaterek.
    - Bohaterki. Niestety wszystkie budową ciała i wiekiem takie same. Nie to że musi być od razu obecny super cycaty milf, tylko chodzi np: o sporo starszą osobę na tle nastolatek – inne ćwiczenia, inny metabolizm, może jakieś schorzenie, może kontuzje/rehabilitacje, może jakieś zawodowstwo z przeszłości. Masa opcji niewykorzystanych.
    - Kiepsko pokazane przysiady czy pompki, a to są podstawy podstaw.
    - Takie rzeczy  kliknij: ukryte  to już przesada.

    Plusy:
    + Magiczny wybuchowy dresik.
    + Seria zachęca do aktywności nawet w domu.
    + Ecchi zamiast typowych dwuznacznych przewidywalnych scen sprowadza się do ujęć podczas ćwiczeń i eksponowania mięśni które ćwiczono chwilę temu.
    + Na moim treningu pomiędzy seansami elegancko paliły tricepsy i cyce. Przypadek?
    + Siady to zło. A ja podczas seansu wróciłem do goblet squatów.

    Dla mnie temat wyczerpany i nie ma sensu robić drugiego sezonu, źle się nie oglądało. Ocena nie za wysoka bo mogło być dużo­‑dużo lepsze nawet bez wchodzenia w niuanse na poziomie „Było sobie…” czy „Cells at work”.
  • Avatar
    A
    Windir 23.01.2021 11:31
    7/10
    Komentarz do recenzji "Majo no Tabitabi"
    Przepięknie narysowany zbiór baśni. Takich oldschoolowych baśni czyli czasem lekko naiwnych i zabawnych ( kliknij: ukryte ), a czasem smutno­‑straszno­‑gorzkich ( kliknij: ukryte ), które mają otwarte/niedopowiedziane zakończenie do przemyślenia. Na ogromy plus główna bohaterka, która się nie wtrąca za bardzo w historie innych osób i nie zbawia w kółko całego świata. Nie podeszły mi odcinki „lżejsze” zbyt generyczne. No i im dalej tym więcej  kliknij: ukryte . Szkoda, ale nie skreślam jeszcze drugiego sezonu jakby wyszedł.
  • Avatar
    Windir 16.01.2021 15:31
    Re: 9/10
    Komentarz do recenzji "Golden Kamui [2020]"
    Właśnie! Informacje polityczne/historyczne w szerszym kontekście też jak najbardziej są. Z tym Wilkiem trochę głupio wszyło. Bo my wiedzieliśmy co znaczy od początku, a reszta świata dopiero pod koniec trzeciego sezonu ;) Fajny i super unikalny akcent tak czy siak!
    Żeby nie wyszło po naszych komentarzach, że anime to tylko połączenie dokumentu z animal planet z wykładem o historii: walk też nie brakuje. I to takich mięsistych: szybkich, intensywnych i brutalnych w zwarciu albo przemyślanych na dystans jak  kliknij: ukryte 
  • Avatar
    A
    Windir 16.01.2021 12:40
    9/10
    Komentarz do recenzji "Golden Kamui [2020]"
    Z sezonu na sezon coraz lepszy ten Kamuy! Nawet mimo tego, że ten sezon to taki typowy „rozbiegowy”. Główny wątek raczej stoi w miejscu, a zamiast tego bardzo zręcznie dodano MASĘ informacji o ważnych postaciach – ich przeszłość i motywacje do obecnego działania. Co warte pokreślenia „te wspominki” się przepięknie zazębiają pomiędzy sobą jak  kliknij: ukryte  dzięki czemu całe 3 sezony są jeszcze spójniejsze. Oprócz tego podróż trwa w najlepsze: mamy nowy region geograficzny czyli jeszcze więcej ciekawostek: historycznych, o ludach jaki je zamieszkują i ich zwyczajach, o unikalnej faunie i florze. No super jest! Na ekstra wyróżnienie manseriwisowy humor i scena  kliknij: ukryte . Byle do czwartego sezonu!

     kliknij: ukryte 
  • Avatar
    Windir 14.01.2021 18:41
    Komentarz do recenzji "Log Horizon: Entaku Houkai"
    podziękował! przed seansem poczytam!
  • Avatar
    A
    Windir 8.01.2021 00:38
    7+/10
    Komentarz do recenzji "Ahiru no Sora"
    Nie lubię grać w koszykówkę, nie lubię oglądać koszykówki, to pierwsze anime o tej tematyce jakie oglądam.

    Minusy:
    - Ciut mało emocji w meczykach. Ale potencjał jest bo  kliknij: ukryte .
    - Trochę emo/depresyjnie jeśli chodzi o część zawodników i ich tła dlaczego grają/dlaczego przestali grać. Na szczęście są też zawodnicy bez takiej przeszłości.
    - Ostatni mecz.  kliknij: ukryte 

    Plusy:
    + Drużyna. Każdy z osobna! Zróżnicowana, ale w bólach coraz lepsza i lepsza. Jest chemia między postaciami i jednocześnie każdy rozwija się też indywidualnie.
    + Sprawy pozaboiskowe na ekranie. To jest rasowa sportówka­‑sportówka, to dla mnie właśnie idealny mix sportówki i dramy. Sportówka wyraźnie przeważa w proporcjach.
    + Bardzo długie mecze! Takie 7­‑8 epków na jeden robi wrażenie.
    + Sporo różnych zagrań/taktyk/zmian/kombinowania podczas meczu, więc nie jest nudno.
    + Brak super mocy czy super technik przyswojonych w jedno popołudnie.
    + OP 3 BLUE ENCOUNT – Humming Bird
    + OP 4 ACIDMAN – Rebirth.

    Internetowe plotki mówią, że drugi sezon będzie i to mimo kwasów z autorem mangi, któremu nie podoba się, że odchodzą od materiału źródłowego. Mangi na oczy nie widziałem, nie znam szczegółów. Ale drugi sezon bardzo chętnie!
  • Avatar
    Windir 6.01.2021 14:10
    Re: 8++/10
    Komentarz do recenzji "City Hunter: Shinjuku Private Eyes"
    Francuska adaptacja? Jak mi wpadnie w ręce to dam szanse :) Dzięki za cynk!
  • Avatar
    A
    Windir 4.01.2021 18:12
    8++/10
    Komentarz do recenzji "City Hunter: Shinjuku Private Eyes"
    Pierwsze moje spotkanie z City Hunterem. No i jest super! Klasyczne kino sensacyjne z dużą ilością humoru. Humor dla mnie rewelacja: lekko, niepoważnie i głównie w pogoni za spódniczkami. Saeby nie da się nie lubić (taki niemal Lucky Luck zmieszany z typowym „szkolnym zboczuchem”, ale jednocześnie jest inteligentny), a razem z Kaori tworzą duet idealny – jest zabawnie, romantycznie, no i praktycznie bo to para detektywów. Na extra plusik retro popowe brzmiące piosenki w tle, to pewnie ukłon w stronę najstarszych serii z późnych lat 80'. 10/10 nie mogę dać bo graficznie jest plastikowo/sterylnie i dość nierówno. Absolutnie nie przeszkadza to w oglądaniu (akcji jest masa i tam grafika trzyma poziom), ale jednak trochę kłuje w oczy gdy człowiek się świetnie bawi. Gdyby nie przepotężny backlog to już bym odpalał najstarsze serie i jechał z całością od samego początku. Że też nigdy nie słyszałem o tej serii… Każdemu polecam w ciemno jako porządna rasową komedie sensacyjną i „klasyka” na próbę, bo byle manga z lat 80' nie dostaje filmu 35 lat później ;)
  • Avatar
    A
    Windir 4.01.2021 08:41
    2/10
    Komentarz do recenzji "Highlander: The Search for Vengeance"
    Bardzo zły film i co najgorsze nie tak zły by bawić. Masa ckliwych lub przegadanych flashbacków, walk mało a jak już są to bardzo krótkie i w 110% przewidywalne. Na malutki plusik wygląd miasta z teraźniejszości. Nawet pas do pończoch nie ratuje tego filmu.
  • Avatar
    A
    Windir 3.01.2021 17:35
    4/10
    Komentarz do recenzji "Youjuu Toshi"
    Film kiepski, zdecydowanie +18, ale bardzo zły nie jest. Na ekranie mamy w sumie wszystko: przemoc, seks, patos, humor tak kiepski, że aż idzie się uśmiechnąć no i mimo wszystko nawet sensowy scenariusz. Czas szybko zleciał, nie zasnąłem, więc film spełnił swoje zadanie. Co mi zapadło w pamięć? Taki czyli archetyp bohatera którego w dzisiejszych czasach już raczej nie uświadczymy. No i oczywiście demon­‑pająk. Tego się nie da zapomnieć, a będę próbował, oj będę.
  • Avatar
    A
    Windir 31.10.2020 22:31
    8/10
    Komentarz do recenzji "Golden Kamui [2018a]"
    Całościowo po obejrzeniu 3 z 4 odcinków specjalnych daje 8/10. Tylko problemem mam z tym ogryzkiem bo jest datowany na 2018 rok i niby zawiera 2 epki. A OVY wyszły 4 w ciągu 3 lat ;)

    1. September 17, 2018 The Barato Bodyguards
    2. March 19, 2019 I Fell in Love, and That’s Why I Decided to Escape. A Life and Death Battle Vs. The Horrifying Deadly Venom! Deep in the Forests of Hokkaido, A Massive Serpent Lurks!
    3. September 19, 2019 Monster
    4. September 18, 2020 Shiton Animal Chronicles

    Edycja tego ogryzka chyba nie ma sensu, tworzenie 3 osobnych (żeby rok premiery się zgadzał) chyba też nie ma. Zostawiam tutaj info bo odcinki fajne, a w ogryzku nic nie ma. A moje wrażenia odnośnie poszczególnych epków dodałem do „odpowiednich” sezonów anime.
  • Avatar
    A
    Windir 31.10.2020 22:07
    8+/10
    Komentarz do recenzji "Golden Kamui [2018]"
    Zmiany na lepsze w stosunku do pierwszego sezonu:

    + Mniej chaotyczny i rwany sezon bo skupiony na przedstawieniu historii/motywacji wielu postaci. Zazębia się wszystko cudownie! Jednocześnie totalnie nowych postaci na ekranie na ma za dużo, a jak już są to są rozwinięciem już znanych. Spam postaciami trochę męczył w pierwszym sezonie.
    + Szybkie  kliknij: ukryte  pchnęło akcje mocno do przodu.
    + Odejście od „złoczyńcy tygodnia” to świetna decyzja!
    + Jest polski wątek!

    No i ciągle są urocze wstawki rodem z kanału przyrodniczego + często jest dziwnie+makabrycznie+śmiesznie jednocześnie.

    PS: Po emisji drugiego sezonu wyszły kolejne 3 OVY:

    1) I Fell in Love, and That’s Why I Decided to Escape. A Life and Death Battle Vs. The Horrifying Deadly Venom! Deep in the Forests of Hokkaido, A Massive Serpent Lurks! – przezabawny epek o przeszłości Shiraishiego + 3 minutowa legenda Ajnów.
    2) Monster – Luźno związane z pierwszym sezonem zlecenie na grasującego w okolicy potwora. Dużo akcji i humoru, szczypta kryminału i solidna porcja szczerej miłości! Jest super!
    3) Shiton Animal Chronicles – JESZCZE brak danych ;) ;)
  • Avatar
    A
    Windir 26.10.2020 12:50
    Komentarz do recenzji "Golden Kamui"
    Po pierwszym sezonie warto obejrzeć od razu OVA1 The Barato Bodyguards. Akcja dzieje się równolegle do ep12 i dotyczy dwóch ważnych postaci.
  • Avatar
    A
    Windir 25.10.2020 12:49
    7=/10
    Komentarz do recenzji "Golden Kamui"
    Mimo dość wyraźnych wad wciąga. Najważniejszy jest pomysł!

    Minusy:
    - Tempo. Akcja strasznie rwana i skacząca z miejsca na miejsce. Postacie tu, postacie tam, nagle inne są znowu obok i po prostu sobie są – nic nie wnosi ich zmiana położenia.
    - Jako, że celem są  kliknij: ukryte , to niestety seria jest trochę „złoczyńcą tygodnia”. No góra dwóch tygodni bo w dwóch epkach zazwyczaj się zamyka wątek złoczyńcy ( kliknij: ukryte ).
    - Odrobinę za dużo słówek, zwyczajów. Chwilami encyklopedia. Ma to swój urok i jest bardzo ciekawe, ale trochę słabo wyważone.

    Plusy:
    + Jest egzotycznie i jednocześnie na oparte na rzeczach prawdziwych.
    + Na ekranie pada bardzo dużo imion i nazwisk. Oglądając nawet w seriach po 4­‑5 epki można się pogubić. Na szczęście są mini flashbacki przypominające grafiką o kogo chodzi.
    + Para głównych bohaterów. Chociaż trzeci w paczce też niczego sobie. Czwarty za krótko na ekranie by oceniać.
    + 3 rywalizujące strony. Dodatkowo brak podziału na tych dobrych i tych złych. Trupów, ciachania i strzelania sporo. Zakończona i często wspominana wojna rosyjsko­‑japońska też przedstawiona w mocny sposób.

    Odpalam drugi sezon!
  • Avatar
    A
    Windir 24.10.2020 13:49
    10=/10
    Komentarz do recenzji "Senjou no Valkyria 3: Unrecorded Chronicles - Tagatame no Juusou"
    Akcja dzieje się tak w 3/4 gry, ciężko cokolwiek nakreślić bez spoilerowania wątku głównego tym co jeszcze nie grali. Można spokojnie obejrzeć po całości gry. Ot dodatkowa misja pomiędzy rozdziałami w grze.

    Minusy:
    - Graficznie momentami jest budżetowo. Najbardziej w oczy rzucają się twarze które są tak samo „płaskie” jak te z tych najbrzydszych Pokemonów. No i jak więcej detali mają arty z gry na PSP to coś jest nie tak :P Mundury, broń, pojazdy zrobione jak trzeba. Tylko te twarze…
    - Nie ma kultowego Main Theme :( Co chwilę jest znana muzyczka, ale to bez tego to nie jest to.

    Plusy:
    + Super usłyszeć znowu te same motywy muzyczne i tych samych aktorów.
    + Jest  kliknij: ukryte !
    + Na plusik detale dla fanów: cukierasy czy zachowanie Serge'a (znajomość jego misji pobocznej z gry wymagana).
    + Ten sam raczej lekki klimat co gra. Taka wojna w mocno anime klimacie. Dla fanów serii jest idealnie.
  • Avatar
    A
    Windir 15.10.2020 22:41
    7+/10
    Komentarz do recenzji "Ishuzoku Reviewers"
    Bardzo przyjemna komedia erotyczna. Trochę wszystko zbyt monotematyczne/humanoidalne (a były  kliknij: ukryte  pod ręką ^^), ale i tak recenzji różnych gatunków wyszło sporo w tych 12 epkach. Do tego bardzo sympatyczna ekipa testerów. Kolejny sezon chętnie! Warto dać szansę bo w sumie czegoś takiego nigdy nie było.
  • Avatar
    A
    Windir 29.09.2020 18:01
    10/10
    Komentarz do recenzji "Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu"
    Jako były casual w kilku MMO (loremaste i explorer najważniejsze), który liznał też hardcorowego grania (dowodzenie na rajdach, zorganizowane pvp, GRIND) to anime jest po prostu doskonałe!

    Minusy:
    - Nie stwierdzono. Na siłę się można przyczepić, że modele/zbroje wszystkich oprócz Maple można bardziej dopracować.
    Plusy:
    + Granie w grę! Nie żadne przeniesie się do gry i tam walka o życie/ratowanie świata tylko po prostu granie dla zabawy po szkole.
    + Maple gra w bardzo bezpieczny i raczej wolny sposób. Zwiedza, podziwia widoczki, a w losowych sytuacjach zachowuje się w bardzo logiczny sposób. Mądrze używa skilli i ma bardzo dużo szczęścia (w granicach normy).
    + Słodko jest, ale bez przesady. Ot 2 nastoletnie koleżanki, a potem grupa razem grają i sobie pomagają (noszenie na plecach wolniejszej!).
    + OP
    + Rico Sasaki – Good Night, nutka śpiewana takim angielskim, że ciężko zrozumieć, ale wpadła w ucho i słucham na okrągło! Przewija się w kilku epkach.
    + Walki z bossami. Widowiskowe, jest dużo używania skilli, więc nie cała para w grafikę tylko walka przemyślana przez twórców.
    + Elementy MMO – wrzucam w spoiler bo to najlepsze i stopniowo dochodzą z kolejnymi epkami:
     kliknij: ukryte 

    Chcę drugi sezon!
  • Avatar
    A
    Windir 26.09.2020 03:17
    8=/10
    Komentarz do recenzji "Lupin III: The First"
    To moje pierwsze spotkanie z Lupinem. Po prostu bardzo dobry film. Świetna muzyka, bardzo sympatyczne postacie, humor „akurat”. Najbardziej w oczy rzuca się grafika powodująca opad szczęki: tekstury ubrań (zamsz, skóra, metal, kamień), detale otoczenia, oświetlenie, dym – jest cudownie! Historia trochę przewidywalna i oklepana, ale całościowo bardzo przyjemnie spędzone 90 minut.
  • Avatar
    A
    Windir 24.09.2020 00:19
    9/10
    Komentarz do recenzji "Aggressive Retsuko [2020]"
    Trochę za bardzo naciągany wątek z tym, że  kliknij: ukryte , ale za to Haida błyszczy w tym sezonie. Ton z rodziną oczywiście przyćmił wszystko. Świetny sezon.
  • Avatar
    A
    Windir 18.09.2020 11:46
    5/10
    Komentarz do recenzji "Over Drive"
    Przedramatyzowana drama sportowo­‑romantyczna.

    Minusy:
    - Mikoto. Kwintesencja nieudacznika, popychadła i emo monologów. Jestem niemal pewien, że celowo tak źle napisany by reszta postaci wyglądała lepiej. Udało się.
    - Ilość flashbacków z przeszłości. Każda postać dostaje takich po kilka, wszystkie ckliwe i naiwne – o problemach, o przyjaźni, o dziecięcych marzeniach/motywacjach… Niestety anime jest tak skonstruowane że takie „wspominki” są często­‑gęsto podczas wyścigu i zabijają jego tempo.

    Plusy:
    + Yuki. Normalna dziewczyna z w miarę normalnym problemami i która ma jakieś sensowne emocje. Zdecydowanie najlepiej napisana postać. Jej konkurencja to Mikoto,  kliknij: ukryte  Czyli konkurencji brak.
    + Humor. Taki old schoolowy gdzie każdy z męskich bohaterów to trochę stereotypowy zboczeniec ;) ABC of Love!
    + Wyścig sam w sobie. Twórcy na szczęście nie przedobrzyli z  kliknij: ukryte  i wyszło nawet realnie.
    + Zakończenie wyścigu i epilog. Nie przesadzono z rozciąganiem finiszu, a epilog narobił apetytu na więcej. Bo jak już się przebrnęło przez te wszystkie flashbacki i nadęte monologi to dość oczywisty wydaje się zwrotu serii ku technikaliom rowerowym, technice jazdy, treningu, jakimś kolejny wyścig. A tu koniec.
  • Avatar
    A
    Windir 23.08.2020 17:32
    9=/10
    Komentarz do recenzji "Gekijouban Youjo Senki"
    Film to bezpośrednia kontynuacja pierwszego sezonu. Nowa wojna, nowy front, nowy… ktoś. Jest dobrze! Materiał obowiązkowy przed kolejnym sezonem.

    Minusy:
    - Brak ciekawych pojedynków.  kliknij: ukryte 

    Plusy:
    + Mary  kliknij: ukryte 
    + Tanya. Ciągle myśli, analizuje, planuje.
    + Propaganda nowego przeciwnika i jego taktyka pięknie przedstawione.  kliknij: ukryte 
    + Ciągle obecna wewnętrzna polityka Imperium.  kliknij: ukryte 
    + Udźwiękowienie. Jest moc!
    + Main Theme ciągle wywala z kapci.

    Ostatnie sekundy epilogu i hajpometr wywaliło poza skalę. Szykuje się jeszcze bardziej taktyczna wojna w drugim sezonie! Dajcie mi już te Salamandry!
  • Avatar
    A
    Windir 22.08.2020 16:52
    10/10
    Komentarz do recenzji "En'en no Shouboutai"
    Zdecydowanie najlepszy shounen ostatnich lat jaki widziałem.

    Minusy:
    - OP2 i ED2

    Plusy:
    + Oryginalne i mocno zróżnicowane super moce.
    + Świetna reżyseria, udźwiękowienie i animacja walk.
    + Animacje wybuchów/płomieni.
    + Część cieni zrobiona jak prosto z mangi.
    + Bardzo dobrze zbalansowane proporcje wątku głownego/walk/nowych postaci na ekranie.
    +  kliknij: ukryte  czyli golizna tak naciągana i absurdalna, że aż zabawna!  kliknij: ukryte  też na plusik oczywiście!
    + Postacie. No jest super. Każdy z pierwszoplanowej i drugoplanowej się podobał. Ewenement!
    + OP1 (ale tylko w wersji TV, wersja pełna już gorzej), ED2.

    Czas się zabrać za drugi sezon!
  • Avatar
    Windir 27.06.2020 01:36
    Re: 4+/10
    Komentarz do recenzji "Altered Carbon: Resleeved"
    Oczywiście chodzi mi o ich własny monitoring/własną ochronę patrzącą w monitorki :) Ludzie sobie w domach montują dla świętego spokoju, a co dopiero organizacja i to jeszcze będąca celem wielu „tajemniczych” ataków.  kliknij: ukryte  To mnie też w sumie bolało w serialu. Ale takie założenia świata.
  • Avatar
    A
    Windir 24.06.2020 16:40
    4+/10
    Komentarz do recenzji "Altered Carbon: Resleeved"
    Opis jest błędny. Jest to bardzo luźno powiązany, prequel (Taking place 253 years before the main events of season one) do dwóch sezonów serialu. Serialu, który porzuciłem po pierwszym sezonie. Niby świat i jego założenia bardzo ciekawe, ale główne role/aktorstwo mi nie podeszło i zmęczyłem w bólach.
    A samo Resleeved? Typowy akcyjniak do obejrzenia dla walk. Grafika tylko na obrazkach wygląda źle bo płynność animacji zaskakuje POZYTYWNIE od pierwszych sekund, a dzieje się dużo i jest bardzo mięsnie. Dziury scenariuszowe mnie bolały. Zaawansowana technologicznie  kliknij: ukryte 
    Czy warto oglądać bez znajomości przynajmniej serialu? Zdecydowanie tak, bo w końcu ciekawy i logiczny pomysł na świat. Czy to był dobry film? Nie bardzo.