Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

MrParumiV18

 • Avatar
  A
  MrParumiV18 24.09.2020 12:35
  Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2 po 12 odcinku
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
  Kolejny już genialny odcinek, a przynajmniej dla mnie, który tylko poszerza wiedzę widza i rozwija coraz bardziej postaci. Oczywiście nie odpowiada na wszystkie pytania już teraz wprost, ale przynajmniej nakierowuje na konkretne możliwości, a to już coś i dzięki temu też chce się oglądać dalej. Może wobec tego za tydzień dowiemy się chociaż, czy tworzy te alternatywne ścieżki (i w nich postacie cierpią z powodu jego śmierci), czy też to była tylko iluzja na potrzeby drugiej próby, a końcówka daje właśnie nadzieję na ewentualną odpowiedź. Ten odcinek to bardzo dobry przykład na to, że wcale nie potrzeba jakiś makabrycznych scen gore, aby czuć emocje, wzruszenie lub przyjemność z oglądania.
 • Avatar
  MrParumiV18 23.09.2020 22:38
  Odpowiedź na komentarz użytkownika Nick
  Komentarz do recenzji "Ahiru no Sora"
  Ja bym brał ją w ciemno, nawet jeśli miałby mnie czekać pokaz slajdów. Zbyt się wciągnąłem i zbyt postacie polubiłem, aby tak to miało się dla mnie skończyć.
 • Avatar
  MrParumiV18 22.09.2020 00:33
  Re: Odpowiedź na komentarz użytkownika blob
  Komentarz do recenzji "The God of High School"
  No i ja bardzo dobrze o tym wiem. Żarty se stroję. :D Sam jestem zszokowany, jaka tutaj jest rozpierducha na maksa. Wszędzie akcja, tam walka, tu tańce, tam walki, tu bębny, a nad głową, tak jakby obok… atomówki zrzucane przez bogów. Idzie się pochlastać i pogubić. Chaos, to się nazywa chaos pełną gębą. xD
 • Avatar
  MrParumiV18 21.09.2020 23:07
  Odpowiedź na komentarz użytkownika blob
  Komentarz do recenzji "The God of High School"
  Ja tam w tytule widzę Boga, nie wiem jak ty. :D A do liceum można chodzić nie będąc nastolatkiem, więc no… ;P
 • Avatar
  MrParumiV18 21.09.2020 01:31
  Odpowiedź na komentarz użytkownika Fan anime
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 20.09.2020 16:51
  Sword Art Online: Alicization - War of Underworld 2 po 11 odcinku (koniec)
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Alicization - War of Underworld [2020]"
  Dobra, przynajmniej teraz wiadomo gdzie się podział robot.  kliknij: ukryte 
  No, ale szkoda, że nie wyjaśnili mi co z tą kopią Kirito, którą zrobił Higa i jaki dokładnie mieli plan. Jedyna rzecz jaka mnie zainteresowała pod koniec, a poszła w błoto… Seria gniot, logiki zero, fan minimalny i to tylko dzięki stronie technicznej oraz soundtrack'owi The Human Empire Army. A najbardziej przeraża fakt, że „Kirito Powróci”. :D Oby Progressive przynajmniej w minimalnym stopniu zatarł tę plamę, ponieważ ponoć ta seria jest tym, czym chciałbym aby było SaO od samego początku, ale to wiem tylko od osób trzecich, dlatego poczekam i przekonam się sam, bo to coś też miało być okej, a wyszło… no wiemy jak.
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 20.09.2020 02:53
  Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatte Iru. Kan po 11 odcinku
  Komentarz do recenzji "Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatte Iru. Kan"
  „Inwestycja z ochroną kapitału.” xD

  Mi osobiście jedenasty epizod bardzo się podobał i szczerze powiedziawszy ostatni jest dla mnie już trochę zbędny, ponieważ wybrałbym taki finał w ciemno, a to za sprawą ładnej otoczki w końcówce oraz już zbyt częstego i niepotrzebnego przedłużania lub kombinowania we wcześniejszych odcinkach. Szkoda, że nie znam pierwowzoru, bo bardzo chciałbym wychwycić ewentualne różnice i jakoś to skonfrontować ze sobą, ponieważ czułem momentami jakby były wycinane jakieś sceny i dialogi, ale oceniając sam seans jako całość oraz to jak mnie wciągnął do tej pory, to nie mam chyba większych zastrzeżeń. Długo czekałem na tą kontynuację i sam finał Oregairu, w końcu się doczekałem, ostatni odcinek przeboleję, gdyż (o dziwo) czuję już lekkie zmęczenie i ostatecznie uznam, że jestem usatysfakcjonowany i raczej było warto. No chyba, że odpicują jakieś szmery bajery w 12 to będziemy korygować. :D
 • Avatar
  MrParumiV18 19.09.2020 14:20
  Odpowiedź na komentarz użytkownika Karo
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
  Okej… więc tak:

  Mój problem polega na tym, że po trzydziestu trzech odcinkach nie jestem w stanie wskazać głównego wątku

  Może dlatego, że mniej­‑więcej 2 dni w tym uniwersum to 11 epizodów? Chciałbym zauważyć, bo jeszcze chyba nie wiesz, że protagonista powtarza co chwilę tą samą pętlę, w każdym z arcków trwa to parę dni dosłownie. Więc dziwne by było jakby po 33 odcinkach, a w samym uniwersum mija niewielki okres czasu, już wszystko byłoby wyjaśnione, prawda? Patrząc na to jaką ta seria ma konstrukcję i sposób prezentacji, to nawet po 100 odcinkach pretensje o tą kwestię byłby trochę bezpodstawne. Chociaż nie twierdzę w tym miejscu, że na pewno wszystko zostanie później wyjaśnione i zamknięte w piękną całość. Wie to tylko autor pierwowzoru, a przynajmniej ja mam taką nadzieję.

  nie wiem jak i dlaczego bohater znalazł się w tym świecie

  Nikt tego nie wie. I dobrze by było dla nas wszystkich się tego dowiedzieć. Dla mnie osobiście nie ma znaczenia ile potrwa wyjaśnienie tej tajemnicy i wielu innych zresztą też. Zresztą chciałbym zauważyć w tym miejscu, że stopniowo z odcinka na odcinek dostajemy coraz więcej, małych bo małych, ale jednak informacji o uniwersum oraz postaciach, więc cały czas nasza i protagonisty wiedz się powiększa. Nie można oczekiwać, że wszystko otrzymamy na strzała, bo zniszczyłoby to całą przyjemność z oglądania. Gorzej jak się całość, kiedyś tam, zakończy i nie poznamy na jakieś ważne kwestie odpowiedzi. Po prostu poczekajmy.

  skąd biorą się te powtórzenia i do czego mają prowadzić

  Wiedza na ten temat została już troszkę ukazana przy okazji rozmów z Echidną. Polecam wrócić. Na resztę po prostu trzeba czekać.

  a seria w ogóle nie wydaje się zainteresowana wyjaśnianiem tych kwestii

  Jeśli masz pretensje o to, że seria skupia się najpierw na prezentacji postaci, rozwinięciu ich historii oraz charakterów oraz stopniowemu ukazywaniu widzowi kolejnych smaczków z uniwersum i na jakiej zasadzie on działa, przypominam jaki czas minął w świecie przedstawionym, dla nas to kilkadziesiąt odcinków, a dla uniwersum niewiele, to polecam oglądać 12 odcinkowe sezonówki. ;) Oczywiście muszę w tym miejscu i na koniec zaznaczyć, że nie liczyłem ile dokładnie czasu minęło od momentu jak Subaru pojawił się w tym świecie, do teraz, ale patrząc na ogół wydarzeń i wielokrotne pokazywanie tej samej pętli jestem wstanie stwierdzić bez suchych liczb, że trwa to zbyt krótko, aby już teraz odkryć wszystkie tajemnice świata na stół. To tyle. Pozdrawiam.
 • Avatar
  MrParumiV18 18.09.2020 15:10
  Odpowiedź na komentarz użytkownika Saarverok
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
  Troszkę nie rozumiem z czym ty masz problem. Narzekasz na scenariusz do którego można wszystko wrzucić ze względu na motyw mocy głównego bohatera, mam rację? Jeśli tak to co ta moc ma do tego? Do każdej serii można wszystko wrzucić i powiedzieć, bo tak scenariusz wymaga. Przecież każdy twór wymaga scenariusza. Na Boga… A, że autor wymyślił sobie takie coś i dzięki temu dał sobie furtkę na wiele ciekawych pomysłów, to już raczej trzeba go chwalić, nie ganić. Poza tym jeszcze wiele kwestii jest nie wyjaśnione, a każda linia czasowa jaką przeżywa Subaru (to już napisał Niko przede mną) coś wnosi, każda drobna zmiana powoduje inny koniec i dzięki temu bohater zdobywa doświadczenie. Już nie wspominam, że każda próba rozwija kolejną postać, jej historię oraz charakter. Tutaj nie ma na co narzekać pod tym względem według mnie. Też nie za bardzo rozumiem pretensji o to, że 90% postaci jest silniejszych od niego. Czy ty nie przeczytałeś opisu pierwszego sezonu lub co gorsze odpaliłeś od razu drugi, pomijając ten pierwszy? Piszesz jakbyś nie wiedział jakie są założenia tego uniwersum, na czym polega historia i co jest jej głównym motywem.

  Jak ja patrzę na brak logiki w postępowaniu bohaterów, to aż mnie skręca

  Wymień mi jakieś i od razu napisz gdzie u ciebie jest granica występowania logiki, a jej braku w wydarzeniach i zachowaniu postaci.
 • Avatar
  MrParumiV18 18.09.2020 14:58
  Odpowiedź na komentarz użytkownika Zomomo
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
  Jest gorzej, ale nie aż tak jak w nowelce. Niektóre sceny potrafią zszokować i wytwarza to dodatkowo świetny klimat grozy głównie ze względu cierpienia protagonisty. Pytanie tylko kto jaki ma próg znoszenia takiego typu scen. Kwestia indywidualna i nawet z komentarzy nie stwierdzisz puki sam się nie przekonasz i nie sprawdzisz. Ja jestem fanem serii, więc moja rekomendacja może być nieobiektywna, ale nawet jeśli to i tak zachęcam bardzo do obejrzenia. ;)
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 14.09.2020 00:06
  Sword Art Online: Alicization - War of Underworld 2 po 9 i 10 odcinku
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Alicization - War of Underworld [2020]"
  Wiem, że nie powinienem doszukiwać się logiki w SaO, bo już to wszyscy przerabialiśmy i nic z tego dobrego – dla serii – nie wyszło, ale mimo wszystko…  kliknij: ukryte  Podsumowując, beki ciąg dalszy i chyba nie zamierzają przestać. ;)
 • Avatar
  MrParumiV18 6.09.2020 02:02
  Odpowiedź na mój własny komentarz
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Alicization - War of Underworld [2020]"
  Dlatego nie warto czasami ufać spoilerom… Napisałem coś z premedytacją nie sprawdzając wcześniej czy jest to prawdą za co bardzo przepraszam. Nie wiem i nie chcę wiedzieć skąd autor spoilera, który napisałem powyżej wziął czas 15 sekund, ale z tego co powiedziano w 9 odcinku tego sezonu wychodzi na to, że jest to 20 minut. -_-
 • Avatar
  MrParumiV18 6.09.2020 01:39
  Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2 po 9 odcinku
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
  PS Oglądać po napisach.
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 6.09.2020 01:35
  Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2 po 9 odcinku
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
  To niezły asmr pod koniec.
 • Avatar
  MrParumiV18 30.08.2020 16:51
  Odpowiedź na komentarz użytkownika ZSRRKnight
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Alicization - War of Underworld [2020]"
  Gdzieś przeczytałem spoiler, że w skrócie:  kliknij: ukryte  Nie pytajcie też dlaczego chciało mi się tego szukać, bo to czysty fart. :D
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 30.08.2020 13:39
  Sword Art Online: Alicization - War of Underworld 2 po 8 odcinku
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Alicization - War of Underworld [2020]"
  🤦‍♂️ Lecz spokojnie. Dzisiaj zamierzam nieco pochwalić. Bo już tak bezkresne wiadro pomyj się wylało na ten tytuł, że nawet jak ktoś by chciał, tak z czystych intencji, to zebrać do kupy i posprzątać to raczej nie dałby rady.

  Ładny papierek pomijam. Dla zasady. Bo bez tego wierzę, że nikt by tego nawet nie uruchomił na playerze. Za to bez wątpienia zapamiętam z Walki o Podziemie pierwsze 30 sekund „The Human Empire Army”. Daje takiego kopa jak nadzieja na udany odcinek SaO, szybko znika. Ale doceniam.
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 30.08.2020 03:32
  Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatte Iru. Kan po 7 odcinku
  Komentarz do recenzji "Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatte Iru. Kan"
  Objawienie się nowego duetu na miarę NFa i Eminema to chyba najlepsze co mogło nas spotkać w ostatnim czasie. Nie zasłuźyliśmy na to po prostu. Nikt o to teź nie prosił, ale kaźdy bez wątpienia tego potrzebował. ;D
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 30.08.2020 01:22
  Pytanie o Kanojo, Okarishimasu
  Komentarz do recenzji "Kanojo, Okarishimasu"
  Warto to po to sięgnąć? Seria ta mnie już napastuje różnojakimi spoilerami czy też urokliwymi screenami na każdym kroku w sieci, a mam pewne wątpliwości, dlatego też pytam was, tanukowiczów, którzy zawsze niezawodni w tej kwestii. ;)
 • Avatar
  MrParumiV18 28.08.2020 21:44
  Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2 po 8 odcinku (a jednak muszę)
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
  W sumie to polecam ten film. Fajnie wyjaśnia ten epizod. ;)
 • Avatar
  MrParumiV18 28.08.2020 10:59
  Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2 po 8 odcinku (a jednak muszę)
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
  A jednak chyba nie… nie dam rady po prostu się powstrzymać od nieskomentowania.

  Całe ... szczęście (1), że istnieje coś takiego jak częściowa cenzura, albo przynajmniej „złagodzenie” – pierwszy raz się z tego szczerze cieszę. Gdy dowiedziałem się (bo nie przeczytałem nowelki aż tak daleko do przodu), że – bez wątpienia – „najgorsza śmierć Subaru” oferowała jeszcze w swoim kalibrze wchodzenie przez tych jegomościów na żywca do wszystkich otworów ciała, to wymiękłem. Nie byłbym w stanie tego obejrzeć, a samo wyobrażenie sobie tego i cierpienia z tym związanego… już mnie niesie po suficie…
  Całe ... szczęście (2), że po takim potraktowaniu Rem, jej zwolennicy mogą sobie na jakiś czas „zastąpić ją” inną postacią. W tym odcinku Echidna skrada serca wielu – moje chyba też, nie robiąc tak naprawdę nic nadzwyczajnego, a przynajmniej dla części widzów, bo dla protagonisty to przełomowa chwila. A ja sam już ją ceniłem od samego początku za charakter, design i nieskazitelne dobranie seiyuu, a teraz jeszcze dochodzi dzielenie największej tajemnicy z protagonistą.

  A poza tym… niepotrzebnie w ogóle pisałem poprzedni komentarz, bo całe szczęście Subaru z końcówki poszło w diabły. Odcinek niewyobrażalnie emocjonalny oraz jeden z lepszych z całej tej i poprzedniej serii. Coś na wzór 15 lub 18 odcinka pierwszego sezonu rzekłbym. Świetny też soundtrack pod koniec odcinka, który może nie jest jakiś oryginalny, ale bezbłędnie wprowadzony, dzięki czemu daje coś ekstra do przeżywanych emocji przez widza. Teraz pozostaje mi osobiście tylko czekać na (miejmy nadzieję) wyjaśnienia odnośnie kilku kwestii z tego epizodu min. co się kryje za przenosinami do śnieżnej i opustoszałej (prawie…) wersji otoczenia, czy to przeszłość, przyszłość, a może jeszcze inna alternatywna rzeczywistość. Czekam z ogromną niecierpliwością na to co przyniosą kolejne odcinki.
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 28.08.2020 10:22
  Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2 po 8 odcinku
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
  Brak słów…
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 22.08.2020 23:40
  Sword Art Online: Alicization - War of Underworld 2 po 7 odcinku
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Alicization - War of Underworld [2020]"
  Na początku myślałem, że wystrzeli w stylu… EXCALIBUR! Niestety. Ale za to finalnie dostaliśmy Ichigo V2 aka Dąb. :D
  Natomiast na resztę to już brak mi weny twórczej, a powtarzać się już nie chcę. Liczę na pozostałych.
 • Avatar
  MrParumiV18 22.08.2020 23:08
  Odpowiedź na komentarz użytkownika blob
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Alicization - War of Underworld [2020]"
  XDDD Padłem. I nawet powerade nie pomoże. :D
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 22.08.2020 23:01
  Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2 po 7 odcinku
  Komentarz do recenzji "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2"
  Po prostu uwielbiam tą serię! Od dramatyzmu z końca 6 i początku 7 epizodu, po chichot z końca 7. Dla mnie osobiście fantastyczne dawkowanie skrajnych emocji. No i gra aktorska Kobayashiego – coś perfekcyjnego. Ogólnie to niewyobrażalnie podniosła mnie na duchu ta scena z końcówki i śmiech Subaru. Nie wiem nawet jakim cudem, ale zwyczajnie cieszyłem się razem z nim. :D Aż nawet niespodziewane wzruszenie wskoczyło.
 • Avatar
  MrParumiV18 19.08.2020 19:57
  Odpowiedź na komentarze powyżej
  Komentarz do recenzji "Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatte Iru. Kan"
  Team Ktokolwiek, byle nie Yui. :P