Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

tamakara

 • Avatar
  A
  tamakara 11.04.2021 09:31
  Komentarz do recenzji "Bishounen Tanteidan"
  Spodziewałam się urodziwych chłopców, urodziwe chłopce są tu obecne, nie spodziewałam się jednak, że cały odcinek będzie jednym wielkim materiałem do wycinania gifów! Jestem pod wrażeniem.
  Co do fabuły… bardzo dużo filozofowania tu było. Dostrzegam wyraźną próbę brzmienia mądrze, niestety bohaterowie w swych przemowach uparcie balansowali na granicy bełkotu, chwilami radośnie ją przekraczając. Fabularnie naprawdę jest dziwnie, onirycznie i trochę głupawo. Przedpremierowe skojarzania z ouranem nie zniknęły, wręcz przeciwnie. Im mocniejsze są to jednak skojarzenia, tym bardziej „Klub pięknych gimbusiarskich detektywów” traci. Wrażenia wizualne na razie pozwalają to zignorować, ale nie wiem, czy da się na nich pociągnąć cały sezon.
 • Avatar
  A
  tamakara 9.04.2021 13:29
  Komentarz do recenzji "Shaman King [2021]"
  Jednak nie, drugiego odcinka nawet nie chciało mi się kończyć. Trudno. Kto się tym cieszy, niech się cieszy, komu się podoba, niech się podoba dalej, w moim odczuciu jest to kompletna strata czasu.
 • Avatar
  A
  tamakara 6.04.2021 17:16
  0_0
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Ależ ten pierwszy odcinek był dobry, wooo! Wszystko mi się podoba, wszystko!
 • Avatar
  A
  tamakara 4.04.2021 15:54
  po dwóch odcinkach
  Komentarz do recenzji "Godzilla: Singular Point"
  Aralka i Gintoki vs apokalipsa potworów.
  Czy to jest naprawdę tak dobre, czy mi się tylko wydaje?
 • Avatar
  A
  tamakara 3.04.2021 13:48
  Komentarz do recenzji "Mashiro no Oto"
  Pierwszy odcinek bardzo dobry, nad wszelkie spodziewanie. Było trochę kliszowych zagrywek, ale wyszli z nimi na prostą, tak myślę. I w ogóle mam łzy w oczach… <3
 • Avatar
  tamakara 2.04.2021 22:34
  Komentarz do recenzji "Shaman King [2021]"
  Ok, teraz widzę, że odcinków ma być 52… tym bardziej więc nie rozumiem zamysłu twórców :D
 • Avatar
  A
  tamakara 2.04.2021 22:26
  Komentarz do recenzji "Shaman King [2021]"
  Wow… no nie wiem :D
  Z jednej strony doświadczam eksplozji nostalgii. Manta jest wspaniały, Ryu jest wspaniały, czy Ball Boy ma tego samego seiyuu co w pierwszym animie? Podoba mi się to. Z drugiej… Początek i wprowadzenie wyszło fatalnie. Chyba twórcy uważają, że Antagonista jest ważniejszy niż główny bohater. Po prawdzie mogę się zgodzić, że Hao jest ciekawszy niż Yoh, no ale wypadałoby zachować jakiś porządek fabularny. To, co tam pokazano, to nie tylko spojler gigant, ale jest wręcz oderwane od tego, co widzimy w dalszej części odcinka i bardzo długo nie będzie miało żadnego znaczenia dla historii. Przynajmniej nie powinno mieć, jeśli akcja miałaby zachować naturalne tempo… Teraz więc pojawia się pytanie: czy akcja ma zamiar zachować naturalne tempo? Ten pierwszy odcinek dostawał wręcz zadyszki :D
  A zastanawiałam się, czy to naprawdę ma zamiar mieć tylko jeden sezon…
 • Avatar
  tamakara 21.03.2021 09:16
  Komentarz do recenzji "Wonder Egg Priority"
  Możliwe. Trochę mi się gryzło połączenie kolorowych wodotrysków z życiowymi tragediami. Podświadomie szukam drugiego dna.
 • Avatar
  tamakara 21.03.2021 09:10
  Komentarz do recenzji "Wonder Egg Priority"
  Ok, dzięki. Seria już się właściwie kończy, więc do tej pory pewnie by wypłynęło…
 • Avatar
  tamakara 21.03.2021 09:05
  Re: ...
  Komentarz do recenzji "Wonder Egg Priority"
  Oczywiście, że to są moje domysły, bo przestałam oglądać na bodajże 3­‑cim odcinku. Ktoś, kto ogląda i jest na bieżąco w oczywisty sposób musi wiedzieć więcej niż ja _­‑_ Dziękuję za odpowiedź.
 • Avatar
  A
  tamakara 20.03.2021 19:45
  Komentarz do recenzji "Wonder Egg Priority"
  Ponieważ zmęczyłam się kemono jihen, które na początku mi się podobało, a teraz nagle przestało i rozważam powrót do oglądania tej serii…
  Powiedzcie mi proszę czy fabuła idzie w tę stronę, że:
   kliknij: ukryte 
  Irytowała mnie ta mała i nie mogłam na nią patrzeć, uważając ją za fałszywą zołzę, więc powiedzcie mi czy się mylę, czy nie.
 • Avatar
  A
  tamakara 25.02.2021 17:56
  Komentarz do recenzji "Maiko-san Chi no Makanai-san"
  Nie spodziewałam się, że zrobią z tego ilustrowaną, edukacyjną pogadankę dla gaijinów! Kiedy myślisz, że nic cię już nie zaskoczy… 😂 Narratorka jest wzruszająco entuzjastyczna.
 • Avatar
  tamakara 19.02.2021 20:52
  lmao
  Komentarz do recenzji "SK∞"
  Napisałabym to w PMce, ale niestety anonowi nie da się takowej wysłać.
  Jeżeli to przeczytasz, wpisz sobie, osobo poszukująca odpowiedzi, w google, albo dowolnej innej wyszukiwarce, co oznacza słówko fujoshi (腐女子) i odetchnij trzy razy…
 • Avatar
  tamakara 17.02.2021 19:20
  Re: Sk8 i... kasa zgadzać się musi.
  Komentarz do recenzji "SK∞"
  Zauważenie hintów =/= wmawianie (!!) ludziom, że to jedyna wartość danej produkcji. Sugerowanie mi czegoś takiego da się wyjaśnić jedynie złą wolą.
  Mój pierwszy komentarz wskazywał tylko i wyłącznie na zabawny(? kurczę, dla mnie zabawny, dla innych najwyraźniej nie) fakt, że ktoś „wyrobiony” w dostrzeganiu pewnych rzeczy, po prostu je dostrzega, nawet jeżeli komuś innemu umkną. Tylko tyle. Żebym chociaż pierwsza wywlekła ten temat… Robienie z tego dramy jest po prostu śmieszne.

   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  tamakara 17.02.2021 12:21
  Komentarz do recenzji "SK∞"
  Oczywiście, że tak D:
  Jest mi coraz weselej, serio… Nie, że śmieję się z Ciebie, tylko z całego wątku. W większości sportówek jest fudziosiowy fanserwis. Mniej lub bardziej nachalny, a tutaj dyskusja, jakby to był pierwszy raz ¯\_(ツ)_/¯
  i jeszcze to „oh oh, ja wcale nie dla szipowania to oglądam” Ok? Fantasy przygodówki też można oglądać dla fabuły, tylko dlaczego tak często pojawiają się tam dziewczyny w bieliźnie bojowej…?
 • Avatar
  tamakara 16.02.2021 18:11
  Komentarz do recenzji "SK∞"
  Czytam ten wątek i trochę chce mi się śmiać, bo z mojej perspektywy to wszystko jest wręcz nachalnie szipogenne :D Żaden oficjalny romans duh, nic z tych rzeczy, ale po prostu seria – z rozmysłem i premedytacją – nastawione na łowienie zepsutych bab. Doujiny same się rysują.
  Stary fudzioś wam to mówi, wierzcie…
 • Avatar
  A
  tamakara 11.01.2021 10:58
  Komentarz do recenzji "Horimiya"
  Obejrzałam ten pierwszy odcinek… Czuję absolutnie nic :D Hori jest oczywiście skrajnie beznadziejna, ale przyjmuję to ze spokojem. Jedynie scena skakania przez płot odpowiednio podziała na moje nastoletnio bijące serce (ładne chłopce są ładne).
  Mam za to sporo podziwu dla „wyluzowania” rodziców Miyamury, którzy dali mu pieniądze na taką hmmm… zachciankę (dali mu ją, nie okradł ich na kilkadziesiąt tysięcy, prawda? druga opcja, to że sam gdzieś zarobił… ciekawe gdzie?) i studia tatuażu, gdzie zgodzono się na obsłużenie tak mocno nieletniej osoby.
 • Avatar
  tamakara 7.01.2021 21:15
  Re: do recenzji
  Komentarz do recenzji "Ikebukuro West Gate Park"
  Eeee… ok. Nawet mi do tej małej pustej główki nie przyszło coś takiego. Niegrzeczna i nieprofesjonalna ja kaja się do samej ziemi w degozie… Ale wiesz co, zainspirowałaś mnie, zedytowałam ten tekst!
 • Avatar
  tamakara 7.01.2021 19:07
  Re: do recenzji
  Komentarz do recenzji "Ikebukuro West Gate Park"
  Były jakieś inne endingi? Nie pamiętam… ¯\_(ツ)_/¯
 • Avatar
  A
  tamakara 2.11.2020 20:34
  ep 3
  Komentarz do recenzji "Yuukoku no Moriarty"
  Nadrobiłam wreszcie trzeci odcinek… O losie.
  Wiele na nim wycierpiałam. Bolała mnie pseudogłębia, bolały flashbacki we flashbackach, bolał Albert – najżałośniejsza kreatura ever, bolała mnie ta „zbrodnia doskonała”, która składała się właściwie wyłącznie z łutów szczęścia. Ale nic nie bolało mnie tak jak tragiczna kreacja pani Moriarty.
  Wcale się babce nie dziwię, że była cały czas wkurzona, skoro nie miała nawet kiecki na zmianę… :(
 • Avatar
  tamakara 22.10.2020 22:30
  Komentarz do recenzji "Koi to Producer ~Evol x Love~"
  wow ktoś na internetach sugeruje mi łagodną naturę 0_0 tego jeszcze nie grali…
 • Avatar
  tamakara 22.10.2020 19:32
  śmiech
  Komentarz do recenzji "Koi to Producer ~Evol x Love~"
  Lol streszczenie ma to do siebie, że jest w swej naturze obiektywne. Ja nie jestem obiektywna. Na samym wstępie zaznaczam też, że nie należy spodziewać się normalnej recenzji, że to analiza szydercza. Tytuł linka mówi o werbalnym pręgierzu. Nie wiem, czego innego można oczekiwać po przeczytaniu czegoś takiego… Ale jeśli ktoś faktycznie potrzebuje tłumaczenia z polskiego na nasze, to ok :D również nie polecam tego swojego filmu zachwyconym fanom nunu ;p
 • Avatar
  A
  tamakara 20.10.2020 20:19
  Komentarz do recenzji "Ikebukuro West Gate Park"
  Trzeci odcinek wreszcie, tak jakby, sugeruje, że może jednak coś z tej serii będzie. Pierwsze dwa były mocno średnie, ten jakoś mnie zainteresował, nawet jeśli -intrygę- dało się rozszyfrować bardzo szybko. Poza tym Kingu machający młotkiem ... prawie mogę go teraz zaakceptować.
 • Avatar
  A
  tamakara 18.10.2020 21:03
  zabawa trwa
  Komentarz do recenzji "Yuukoku no Moriarty"
  Jestem zachwycona. Odcinek pierwszy (drugi) pokazuje, że w świecie przedstawionym wszelka wiedza jest zarezerwowana dla arystokracji i jednostek wybitnych. Hazardziści nie wiedzą, że można analizować tabele i typować wyniki wyścigów, kwiaciarki nie wiedzą, jak dbać o swój towar, a dorosłe chłopy nie potrafią wykonać prostego mnożenia i dzielenia. Jak dobrze, że jest młody James, geniusz, który poratuje każdego prostaczka i jeszcze wymyśli socjalizm, żeby zrobić im lepszy świat :D
  Swoją drogą większość tych bezradnych ludzi nauczyła się jakoś czytać i pisać, więc przynajmniej podstawowa edukacja wydaje się być powszechna. Tak się jednak złożyło, że tylko młody James przeczytał manifest komunistyczny…
  W świecie przedstawionym etykieta pozwala, aby nosić kapelusz w domu oraz na to, aby dżentelmeni palili cygara i popijali koniaczek w towarzystwie dam, po pijaku padali przed nimi na kolana i składali kretyńskie deklaracje, za co potem żony robią im karczemne awantury :D Wszyscy szlachetnie urodzeni zadzierają nosa, mają dużo pieniędzy -po prostu- i zajmują się balowaniem oraz biciem służby, za wyjątkiem wyjątków, które to wyjątki żyją dobroczynnością.
  Nie możemy zapomnieć też o złym lokaju, który jest tak zacietrzewiony w swojej pogardzie dla biednych sierotek, że nie umie jej powtrzymać nawet w obecności swojego panicza. I ten widok, kiedy obdarte dziecko, nominalnie przysposobiony syn arystokratycznej rodziny, zamiata przed rezydencją i nikt NIKT w tym domu nie uznał, że to wstyd… Jestem zachwycona!
  W finale zaś wielki pożar.

  Wycięto jednak sporo mangowego bicia sierotek i scenę mordu za pomocą szczebelka z oparcia krzesła, więc albo gnają z materiałem, albo cenzura działa.
 • Avatar
  A
  tamakara 14.10.2020 14:45
  Komentarz do recenzji "Magatsu Wahrheit -Zuerst-"
  O! Jak to się zaczęło! Jakby był pomysł na świat przedstawiony i na bohaterów, i na intrygę, i na zwroty akcji…  kliknij: ukryte 
  Szaleństwo, nie adaptacja gry!
  Typowałam to na jeden z moich prywatnych hitów sezonu, na razie podtrzymuję. Proszę mnie nie rozczarować.